Super Seni Trio, pieluchomajtki dla dorosłych, rozmiar L, 10 szt.

nietrzymanie moczu

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

30.00 zł

Ten produkt możesz kupić na wniosek NFZ

Zrealizuj wniosek NFZ

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty SENI

Producent

TZMO-SENI
Żółkiewskiego 20/26
Toruń

Opis

Wyrób medyczny Super Seni Trio to pieluchomajtki przeznaczone dla osób aktywnych lub leżących, cierpiących z powodu nietrzymania moczu w stopniu ciężkim i bardzo ciężkim i/lub inkontynencji kałowej.

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajduje się 10 sztuk pieluchomajtek.

Działanie

Wyrób medyczny Super Seni Trio to klasyczne, uniwersalne pieluchomajtki zapewniające maksymalny komfort użytkowania. Produkt wykonany został z materiałów umożliwiających skórze swobodne oddychanie, natomiast elementy z elastycznej przędzy zmniejszają ryzyko powstawania reakcji alergicznych. Specjalne włókna Extra Dry System zapewniają bardzo szybką dystrybucję wilgoci wewnątrz wkładu gwarantując utrzymanie suchości, natomiast wykorzystany w produkcji superabsorbent wykazuje działanie antybakteryjne - ogranicza rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach. Dzięki elastycznemu ściągaczowi taliowemu oraz przylepcorzepom wyrób dobrze dostosowuje się do kształtów cała, zapewniając dyskrecję użytkowania, natomiast osłonki boczne wykonane z hydrofobowej włókniny dodatkowo zabezpieczają przed przeciekaniem. Produkt posiada także wmontowany wskaźnik wilgotności informujący o konieczności zmiany pieluchomajtek. 

Wskazania

Wyrób medyczny przeznaczony jest zarówno dla osób aktywnych, jak i dla tych o ograniczonej mobilności, z ciężkim oraz bardzo ciężkim stopniem nietrzymania moczu i/lub z inkontynencją kałową, szczególnie polecane np. przy cukrzycy, przyjmowaniu leków moczopędnych lub zwiększonej ilości płynów. 

Charakterystyka produktu

Pieluchomajtki wykazują się dużą chłonnością: 8/9. Jest to trzeci z czterech stopni chłonności - tzw. chłonność nocna. Rozmiar L dedykowany jest dla osób o obwodzie 100 - 150 cm. 
Wyrób testowany dermatologicznie, rekomendowany jest przez Polskie Towarzystwo Gerontologiczne.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed założeniem pieluchy należy ją aktywować, czyli w 2 krokach przygotować do użycia. Dzięki tym czynnościom chłonność wyrobu zostanie maksymalnie wykorzystana.

1. Rozłóż pieluchę, chwyć ją za dwa końce i lekko pociągnij.
2. Złóż pieluchę wzdłuż na pół. Uwaga: Nie skręcaj wyrobu!

Zakładanie na stojąco – samodzielnie lub z pomocą opiekuna:

3. Aktywowane pieluchomajtki włóż między nogi trzymając produkt ułożony w formie łódki (możesz włożyć pieluchomajtki od przodu lub od tyłu – aby odciążyć plecy, wybierz sposób, który jest dla Ciebie wygodniejszy w danej sytuacji).
4. Dopasuj pieluchomajtki z tyłu i z przodu tak, aby dokładnie przylegały do ciała (zwróć uwagę, aby indykator wilgotności znajdował się na przedłużeniu linii kręgosłupa. Podopieczny może pomóc w zakładaniu pieluchomajtek przytrzymując je z przodu na podbrzuszu).
5.Umocuj pieluchomajtki za pomocą elastycznych przylepcorzepów, zaczynając od dolnego zapięcia, które przyczep lekko skośnie do góry. Po umocowaniu dolnych zapięć, umocuj górne przylepcorzepy, dopasowując pieluchomajtki do talii.
6. Po zapięciu pieluchomajtek upewnij się, czy pielucha dobrze leży i przylega do ciała, czy osłonki nie są zwinięte i czy w żadnym miejscu pielucha nie wpija się w ciało.
7. Zużyte pieluchomajtki zwiń i wyrzuć do kosza na śmieci.

Zakładanie na osobę leżącą:

3. Stań z brzegu łóżka i zegnij w kolanie jedną z nóg chorego (jeśli stoisz po prawej stronie chorego, zegnij jego lewą nogę, jeśli stoisz po jego lewej stronie – zegnij nogę prawą).
4. Obróć chorego na bok i po dokonaniu czynności pielęgnacyjnych podłóż z tyłu pod chorego aktywowane wcześniej pieluchomajtki (pamiętaj o tym, aby podwinąć skrzydło pieluchomajtek, co umożliwi wyjęcie ich spod chorego po jego obróceniu na plecy. Zwróć uwagę, aby indykator wilgotności znajdował się na przedłużeniu linii kręgosłupa).
5. Połóż chorego na plecach, wyprostuj jego nogi i wyciągnij podwinięte skrzydło pieluchomajtek.
6. Wyciągnij przednią część pieluchomajtek i dopasuj ją do krocza.
7.Umocuj pieluchomajtki za pomocą elastycznych przylepcorzepów, zaczynając od dolnego zapięcia, które przyczep lekko skośnie do góry. Po umocowaniu dolnych zapięć, umocuj górne przylepcorzepy, dopasowując pieluchomajtki do talii.
8. Po zapięciu pieluchomajtek upewnij się, czy pielucha dobrze leży i przylega do ciała, czy osłonki nie są zwinięte i czy w żadnym miejscu pielucha nie wpija się w ciało.
9. Zużyte pieluchomajtki zwiń i wyrzuć do kosza na śmieci.

Nie wyrzucaj zużytego wyrobu do toalety!

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij