Paracetamol Farmina, 500 mg, czopki, 10 szt. - Portal DOZ.pl

Paracetamol Farmina, 500 mg, czopki, 10 szt.

Produkt usunięty z oferty

Ikona doz lekarz
Potrzebujesz konsultacji z lekarzem?

Umów się na najbliższy dostępny termin.

Ikona umów się na najbliższy dostępny termin.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier INPOST
    9.99 zł
    Kurier POLTRAF
    15.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

O produkcie

Producent

FARMINA
Lipska 44
Kraków

Opis

Paracetamol Farmina 500 mg to produkt leczniczy do stosowania w bólu i gorączce różnego pochodzenia oraz do objawowego leczenia stanów grypopodobnych i przeziębienia.

Skład

Substancją czynną jest: paracetamol.

1 czopek zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).

Substancje pomocnicze: tłuszcz stały.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek Paracetamol Farmina 500 mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego.

Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg: 1 do 2 czopków co 4 do 6 godzin.

Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 4 g na dobę.

Stosowanie u dzieci i młodzieży:

Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę.

Od 33,3 kg do 50 kg (od około 10 do 13 lat): 1 czopek 3 do 4 razy na dobę.

Stosować nie częściej niż co 4 godziny.

Jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Paracetamol Farmina działają przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo.

Wskazania

Lek Paracetamol Farmina stosuje się w :

  • bólach różnego pochodzenia (ból głowy, ból zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, bolesne miesiączkowanie, ból po zabiegu chirurgicznym lub stomatologicznym),
  • leczeniu objawowym przeziębienia i grypy,
  • celu obniżenia gorączki przy różnych infekcjach oraz po szczepieniach.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Paracetamol Farmina:

  • nadwrażliwość (uczulenie) na paracetamol;
  • nadwrażliwość (uczulenie) na pozostały składnik tego leku (wymieniony w punkcie 6);
  • ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby;
  • choroba alkoholowa.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące rzadko (u 1 do 10 osób na 10 000):

  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej takie jak: świąd. pokrzywka, wysypka, rumień, obrzęk naczynioruchowy.

Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (u mniej niż 1 osoby na 10 000):

  • zaburzenia krwi i układu chłonnego takie jak: zmiany w obrazie morfologicznym krwi (trombocytopenia z objawami plamicy trombocytopenicznej);
  • zaburzenia wątroby i dróg żółciowych takie jak: upośledzenie czynności wątroby;
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych takie jak: upośledzenie czynności nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek oraz u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
  • Podwyższone ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje również u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Paracetamol Farmina może wchodzić w interakcje z:

  • karbamazepiną, fenobarbitalem, fenytoiną,
  • omeprazolem,
  • ryfampicyną,
  • zydowudyną,
  • dziurawcem,
  • warfaryną.

Leku Paracetamol Farmina nie należy stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Paracetamol Farmina 500 mg nie można stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij