Granulox, aerozol z hemoglobiną, 12 ml
408.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Granulox, aerozol z hemoglobiną, 12 ml

Granulox, aerozol z hemoglobiną, 12 ml
408.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Granulox, aerozol z hemoglobiną.

Skład

Substancją czynną produktu jest karbonylowana hemoglobina 10%.

Pozostałe składniki to: fenoksyetanol 0,7%, chlorek sodu 0,9%, N-acetylocysteina 0,05%, ad 100% woda.

Działanie

Granulox® drogą dyfuzji dostarcza ranie niezbędny tlen. Hemoglobina zawarta w preparacie wspomaga dostarczanie tlenu z zewnątrz do łożyska rany. Poprzez lepsze zaopatrzenie łożyska rany w tlen wspomagany jest proces gojenia rany.

Wskazania

Granulox® to aerozol stosowany na rany przewlekłe. Granulox® to innowacyjny wyrób medyczny przeznaczony do leczenia ran przewlekłych, takich jak owrzodzenie żylne podudzia, owrzodzenie tętnicze podudzia, owrzodzenie mieszane podudzia, cukrzycowe owrzodzenie stopy, wtórnie gojące się rany pooperacyjne i odleżyny.

Granulox® można stosować również na wilgotną tkankę martwiczą i na zakażonych ranach.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed rozpoczęciem stosowania produktu Granulox® lekarz lub fachowy personel medyczny powinien wyjaśnić użytkownikowi, w jaki sposób się go stosuje.

Po ewentualnie dostatecznym opatrzeniu i oczyszczeniu rany należy na tak przygotowaną ranę rozpryskać Granulox®. W tym celu zdjąć z pojemnika nasadkę ochronną. Trzymać rozpylacz w odległości około 5 do 10 cm od rany i spryskiwać ją, aż zostanie całkowicie pokryta cienką warstwą preparatu. Zazwyczaj wystarczy 1 do 2 sekund, aby pokryć obszar rany o wymiarach 2 × 3cm. Aplikację należy powtarzać każdorazowo podczas zmiany opatrunku w odstępach minimum 3-dniowych. Po zastosowaniu przykryć ranę opatrunkiem przepuszczalnym dla powietrza. Stosować wyłącznie materiały opatrunkowe przepuszczalne dla powietrza.

Po zastosowaniu nałożyć nasadkę ochronną z powrotem na pojemnik. Czyszczenie rozpylacza nie jest konieczne, ponieważ produkt jest zakonserwowany. Jeśli rozpylacz zatka się po kilku zastosowaniach, można go udrożnić poprzez wyczyszczenie. Do czyszczenia należy używać jałowych materiałów lub środków dezynfekujących. Po wyczyszczeniu odrzucić zawartość pierwszego rozpylenia, np. przez rozpylenie na chustkę celulozową.

Uwagi

  • Produkt Granulox® należy przechowywać w lodówce w temperaturze od 2 °C do 8 °C. W dniach jego zastosowania można przechowywać w temperaturze pokojowej (max. 25 °C). W razie codziennego użytku produktu Granulox® (np. w klinice lub w ramach wizyt domowych) pojemnik z aerozolem można przechowywać cały czas w temperaturze pokojowej.
  • Łączny okres przechowywania w temperaturze pokojowej może wynosić maksymalnie 6 tygodni.
  • Chronić przed dziećmi.
  • Pojemnik pod ciśnieniem: Ogrzanie grozi wybuchem. Nie przekłuwać ani nie spalać, nawet po zużyciu.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
PRODUCENT

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY