Drabinka łóżkowa, (Ludwig), 1 szt
Drabinka łóżkowa, (Ludwig), 1 szt
59.49 zł

Drabinka łóżkowa, (Ludwig), 1 szt

Drabinka łóżkowa, (Ludwig), 1 szt
Ostatnia cena produktu
59.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Opis

Drabinka łóżkowa.

Długość sznura nylonowego wynosząca 1,80m umożliwia zamocowanie drabinki zarówno na łóżku pielęgnacyjnym jak też na łóżku zwyczajnym. Jednak aby drabinka nie sięgała podłogi, należy wprowadzić trzeci szczebel poza szczebel szósty.

Skład

Urządzenia składa się z sześciu lakierowanych, okrągłych prętów drewnianych, związanych ze sobą po obu stronach sznurkiem nylonowym jak szczeble drabinki. Średnica drążków wynosi 2cm.

Wskazania

Zastosowanie urządzenia wspomaga aktywizującą pielęgnacje pacjenta. Osoba osłabiona i wymagająca pielęgnacji potrzebuje wsparcia na przykład przy podnoszeniu się z pozycji leżącej do siedzącej. Chory może podciągać się na kolejnych szczeblach drabinki, na zmianę chwytając się obiema rękami za kolejne drążki. Pacjent wykorzystuje w ten sposób posiadane możliwości fizyczne dla samodzielnego podniesienia się do pozycji siedzącej. W razie potrzeby osoba pielęgnująca może wspierać przy tym głowę i klatkę piersiową chorego, jego kooperacja zmniejsza jednak fizyczne obciążenie personelu, w szczególności odciąża plecy pielęgniarza. Motywacja pacjenta do pracy nad rozwojem zasobów sił zwiększa się, a muskulatura jego rąk i ramion zostaje wzmocniona.

Osoba wymagająca opieki może na przykład:

  • samodzielnie zmienić pozycję w łóżku i odciążyć części ciała zagrożone odleżynami
  • głębiej odetchnąć przy siadaniu
  • przytrzymać się w trakcie przeprowadzania różnych czynności pielęgnacyjnych
  • samodzielnie przełożyć nogi na brzeg łóżka, aby usiąść na jego skraju.

Uwagi

W połączeniu z uchwytem do zamocowania na suficie drabinka może być używana również w kabinie prysznicowej, w wannie i w toalecie.

Producent

LUDWIG BERTRAM

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Problem
Pora stosowania
PRODUCENT