Produkt w kategoriach

Marsjanki Mini Lactobacillus GG, krople, 10 ml

Marsjanki Mini Lactobacillus GG, krople, 10 ml

13.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli doustnych na bazie rafinowanej oliwy z oliwek, zawierającego specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) i Bifidobacterium animalis subsp. lactis BS01 w łącznej ilości 5 miliardów jednostek tworzących kolonię na porcję (0.5 ml).

Skład

rafinowana oliwa z oliwek, Lactobacillus rhamnosus GG w postaci mikrokapsułkowanej, Bifidobacterium animalis subsp. lactis BS01 w postaci mikrokapsułkowanej, przeciwutleniacz: DL-alfa tokoferol.

Wartość odżywcza 100 ml Jedna porcja: 0,5 ml
Wartość energetyczna 3405,7 kJ / 814 kcal 17,02 kJ / 4,07 kcal
Tłuszcz 89,9 g 0,45 g
Węglowodany, w tym:
cukry proste

0,76 g

0,49 g

0,0038 g

0,0024 g

Błonnik 0 g 0 g
Białko 0,45 g 0,0022 g
Sól 0,015 g 0,00009 g
Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) 6 x 1011 CFU* 3 x 109 CFU*
Bifidobacterium animalis subsp. lactis BS01 4 x 1011 CFU* 2 x 109 CFU*

* CFU - jednostka tworząca kolonię

Masa netto

10 ml

Przeznaczenie

Do postępowania dietetycznego w:

  • trakcie i po antybiotykoterapii
  • trakcie trwania biegunki infekcyjnej
  • okresie zwiększonego ryzyka infekcji (wspomaganie odporności)
  • przypadku zaburzenia równowagi mikroflory jelitowej

Preparat jest zalecany do spożycia szczególnie przez niemowlęta i dzieci ze zwiększanym zapotrzebowaniem na bakterie kwasu mlekowego (np. w czasie antybiotykoterapii) lub u których stwierdzono zaburzenia fizjologicznej mikroflory jelitowej.

Sposób użycia

Produkt należy przyjmować pod nadzorem lekarza.

Zalecana dzienna porcje do spożycia: 0,5 ml; rekomenduje się stosowanie produktu w okresie jesienno-zimowym, po przebytych chorobach, w okresie zwiększonego ryzyka infekcji lub w trakcie i po antybiotykoterapii.

Sposób użycia:

Na butelce znajduje się pipeta kalibrowana z zaznaczoną dzienną porcję preparatu, która ma ułatwić stosowanie produktu; przed użyciem energicznie wstrząsnąć (po dłuższym czasie nieużywanie wstrząsnąć kilkukrotnie); krople można zawiesić w letniej wodzie, mleku, kefirze, jogurcie lub innym płynie (niewielka ilość); spożycie bezpośrednio po przygotowaniu; ważne aby nie wlewać zawartości do gorącego płynu (o temperaturze powyżej 37 st. C), gdyż bakterie kwasu mlekowego tracę swoja aktywność.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Produkt nie jest odpowiedni do stosowania jako źródło pożywienia.

Przeciwwskazania: Nie należy spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik produktu.

Z uwagi na obecność w preparacie substancji stałych, na dnie butelki może osadzać się osad, który nie ma wpływu na jakość i bezpieczeństwo produktu. Jest to naturalny proces sedymentacji zawiesiny.

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 846 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus