Produkt w kategoriach

Otrivin ipra Max, aerozol do nosa, 10 ml (import równoległy, Delfarma)

Otrivin ipra Max, aerozol do nosa, 10 ml (import równoległy, Delfarma)

15.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Import: Delfarma

Kraj: Rumunia

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym.

Skład

Substancjami czynnymi leku są ksylometazoliny chlorowodorek i ipratropiowy bromek.
1 ml leku zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 0,6 mg ipratropiowego bromku.
1 dawka leku zawiera 70 mikrogramów ksylometazoliny chlorowodorku i 84 mikrogramy ipratropiowego bromku.

Pozostałe składniki leku to: disodu edetynian dwuwodny, glicerol 85% woda oczyszczona, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH) i kwas solny stężony (do ustalenia pH).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwość należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:

Dorośli: jedna dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, do 3 razy na dobę, nie dłużej niż przez 7 dni. Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. Nie należy przekraczać 3 aplikacji do każdego otworu nosowego na dobę.

Działanie leku występuje w ciągu 5-15 minut.

Działanie

Lek Otrivin ipra MAX jest lekiem złożonym, zawierającym dwie różne substancje czynne. Jedna z substancji czynnych zmniejsza katar, druga zmniejsza przekrwienie błony śluzowej.

Wskazania

Lek stosuje się w leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa z wodnistą wydzieliną z nosa (katar), związanych z przeziębieniem.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku:

  • Jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub ipratropiowy bromek, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
  • Jeśli pacjent ma uczulenie na atropinę lub substancje podobne, np. hioscyjaminę i skopolaminę.
  • Jeśli pacjent miał usuwany gruczoł przysadkowy podczas operacji wykonywanej przez nos.
  • Jeśli pacjent miał operację mózgu przeprowadzoną przez nos lub jamę ustną.
  • Jeśli u pacjenta występuje jaskra (zwiększone ciśnienie w oku). Jeśli pacjent ma bardzo suchą błonę śluzową nosa (wysychające zapalenie błony śluzowej nosa).

Działania niepożądane

Jak każdy tek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo częste działania niepożądane (mogą wystąpić częściej niż u 1 na 10 pacjentów): krwawienie z nosa, suchość błony śluzowej nosa.

Częste działania niepożądane (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 pacjentów): uczucie dyskomfortu w nosie, przekrwienie błon suchość i podrażnienie gardła, ból nosa, suchość błony śluzowej, jamy ustnej, zaburzenia smaku, ból głowy

Rzadko (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 1000 pacjentów): katar

Częstość nieznana: wysypka, pokrzywka, uczucie dyskomfortu w okolicy nosa, uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej, wzmożone pragnienie, nagły skurcz mięśni gardła, nieregularne tętno, zaburzenia ostrości wzroku, rozszerzenie źrenic, swędzenie, trudności w opróżnianiu pęcherza moczowego.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku Otrivin ipra MAX u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Preparat może powodować zaburzenia widzenia oraz zawroty głowy. W czasie stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów oraz obsługiwania maszyn mechanicznych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 849 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus