Xylogel dla dzieci (Xylogel 0,05%), żel do nosa, 10 g (butelka z dozownikiem)

ksylometazolina, żel, alergia, katar u dziecka, żel do nosa dla dzieci, lek

20,19 zł
201,90 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Dla dzieci od 3 lat

BEZ KATARU
SZYBKO I NA DŁUGO*

Kiedy dziecko ma katar
podaj mu Xylogel® dla dzieci

Udrożnia nos szybko i na długo

Zmniejsza katar

Przynosi ulgę od
kataru aż na 10 godzin

Udrożnia nos już
po 5 minutach

Odblokowuje
ujście zatok

Nawilża błonę
śluzową nosa

Wskazania

Leczenie pomocnicze:

Jak działa Xylogel®?

Działanie substancji czynnej (ksylometazolina) rozpoczyna się po
5 minutach i utrzymuje przez 10 godzin

Xylogel® na długo pozostaje na błonie śluzowej nosa i na długo przynosi ulgę
od kataru.1

Skład i postać:
1 g żelu zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku

Substancje pomocnicze o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek, roztwór

Jak stosować
Xylogel® dla dzieci

Dzieci w wieku od 3 do 12 lat:

1 dawka żelu do każdego otworu nosowego co 8 do 10 godzin. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

Leku Xylogel dla dzieci nie należy stosować
dłużej niż 3 do 5 dni.

Poznaj również
Xylodex® 0,05% Regeneracja

Dla dzieci od 2 lat

Xylodex 0,05% regeneracja jest lekiem w postaci aerozolu do nosa, zawierającym jako substancje czynne ksylometazoliny chlorowodorek (zaliczany do grupy leków zwanych sympatykomimetykami) oraz deksopantenol zaliczany do grupy witamin B.

*Działanie ksylometazoliny rozpoczyna się po 5 do 10 minutach i utrzymuje przez 10 godzin.

1 Charakterystyka produktu leczniczego oraz ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta dla leków Xylogel® dla dzieci i Xylogel® 0,1%

Dotyczy leków Xylogel® dla dzieci i Xylogel® 0,1%

Skład i postać: Xylogel dla dzieci, Xylogel 0,1% Każdy gram żelu do nosa zawiera odpowiednio 0,5 mg lub 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku. Substancja pomocnicza o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek 0,1 mg/g. Żel do nosa. Wskazania: Leczenie pomocnicze: ostrego zapalenia błony śluzowej nosa pochodzenia wirusowego lub bakteryjnego; ostrego lub przewlekłego zaostrzającego się zapalenia zatok przynosowych; alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa; ostrego zapalenia ucha środkowego - w celu udrożnienia trąbki słuchowej. Podmiot odpowiedzialny: Polfa Warszawa S.A. ChPL: 2021.09.24.

Dotyczy leku Xylodex® 0,05% regeneracja

Skład i postać: Xylodex 0,05% regeneracja: Każdy ml roztworu zawiera 0,50 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 50,0 mg deksopantenolu. Każda dawka aerozolu do nosa (0,1 ml roztworu) zawiera 0,05 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 5,0 mg deksopantenolu. Substancja pomocnicza o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek 0,2 mg/ml. Bezbarwny lub prawie bezbarwny, przezroczysty roztwór. Wskazania: Xylodex 0,05% regeneracja jest wskazany w objawowym leczeniu niedrożności nosa w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa - w celu pobudzenia gojenia się błony śluzowej i poprawy drożności nosa. Xylodex 0,05% regeneracja jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Podmiot odpowiedzialny: Polfa Warszawa S.A. ChPL: 2019.04.30.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY
Zakłady Farmaceutyczne "POLPHARMA" S.A.
ul. Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa

 


XYL/172/05-2022

Producent

POLFA WARSZAWA
Karolkowa 22/24
Warszawa

Opis

Żel do nosa Xylogel dla dzieci to lek z ksylometazoliną, który łagodzi katar i zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa. Ponadto, postać żelu ułatwia nawilżanie śluzówki jamy nosowo-gardłowej oraz wolniej ścieka do gardła. Xylogel dla dzieci przeznaczony jest dla osób w wieku od 3 do 12 lat. Produkt leczniczy znajduje się w butelce z dozownikiem, który odmierza jednorazową dawkę.

Skład

Substancja czynna: chlorowodorek ksylometazoliny.

1 g żelu zawiera 0,5 mg chlorowodorku ksylometazoliny.

Substancje pomocnicze: sodu chlorek, disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek roztwór, sorbitol, hydroksyetyloceluloza, glicerol, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie Xylogelu dla dzieci w wieku 3-12 lat to1 dawka żelu do każdego otworu nosowego co 8 do 10 godzin. Produkt leczniczy zawsze podaje się do nosa, również w zapaleniu ucha środkowego. Leku nie należy stosować dłużej niż 3 do 5 dni. Po pierwszym napełnieniu dozownika lek należy zużyć w ciągu 12 tygodni. Ze względów higienicznych opakowanie powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta. Więcej szczegółów dotyczących sposobu używania dozownika znajduje się w ulotce dla pacjenta dołączonej do opakowania leku.

Działanie

Xylogel dla dzieci zawiera ksylometazolinę, która powoduje miejscowe obkurczenie naczyń krwionośnych. W efekcie lek zmniejsza katar, obrzęk oraz przekrwienie błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej.

Dodatkowo, postać żelu ułatwia nawilżanie śluzówki nosa i spowalnia spływanie leku na dno jamy nosa, a w konsekwencji do gardła.

Wskazania

Xylogel dla dzieci podaje się miejscowo, do nosa w pomocniczym leczeniu ostrego zapalenia błony śluzowej nosa pochodzenia wirusowego albo bakteryjnego oraz ostrego lub przewlekłego zaostrzającego się zapalenia zatok przynosowych. Ponadto, Xylogel o stężeniu 0,5% ksylometazoliny można podawać dzieciom w alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa jak również ostrym zapaleniu ucha środkowego - w celu udrożnienia trąbki słuchowej.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Xylogel dla dzieci w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu oraz w zanikowym zapaleniu błony śluzowej nosa.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często występujące działanie niepożądane (rzadziej niż u 1 na 100 osób) to krwawienie z nosa.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 osób) to: ból głowy, bezsenność; nudności; osłabienie, zmęczenie; reakcje alergiczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek Xylogel dla dzieci u pacjentów, u których po zastosowaniu innych podobnie działających leków (sympatykomimetyków) wystąpiły takie objawy jak bezsenność, zawroty głowy, drżenie, zaburzenia rytmu serca i podwyższone ciśnienie tętnicze. Ostrożność należy zachować również w przypadku pacjentów z chorobami układu krążenia (np. nadciśnienie tętnicze, dławica piersiowa), chorobami serca (np. zespół długiego odstępu QT), cukrzycą, jaskrą z zamkniętym kątem, rozrostem gruczołu krokowego, nadczynnością tarczycy. Pacjent z tymi chorobami przed zastosowaniem leku powinien poradzić się lekarza.

Lek zawiera benzalkoniowy chlorek, który może powodować podrażnienie lub obrzęk wewnątrz nosa, zwłaszcza jeżeli jest stosowany przez długi czas.

Okres ważności produktu po pierwszym otwarciu butelki wynosi 12 tygodni.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Chronić od światła. Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Xylogel dla dzieci może wchodzić w interakcję z:

  • lekami przeciwdepresyjnymi z grupy trójpierścieniowych (TPLD),
  • inhibitorami MAO,
  • efedryną, pseudoefedryną (leki z grupy sympatykomimetyków).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Xylogel dla dzieci w czasie ciąży.
Pacjentki karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny poradzić się lekarza.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 3 lat.

Cechy produktu

  • Część ciała
Polecane artykuły
  • Katar to częsta dolegliwość, która dotyka dzieci. Charakteryzuje się występowaniem wydzieliny w nosie oraz uczuciem niedrożności nosa. Do najczęstszych przyczyn nieżytu nosa u dzieci należą infekcje wirusowe oraz alergie. Przewlekły katar u dzieci może być objawem przerostu trzeciego migdałka lub chorób takich jak niedobory odporności czy mukowiscydoza. Podpowiadamy, co warto stosować na katar u dziecka.

  • Zapalenie zatok jest jedną z najpowszechniejszych chorób zachodnich społeczeństw. W USA roczne koszty leczenia pacjentów z zapaleniem zatok oszacowano na 2,4 mld dolarów, zaś suma dni ograniczonej aktywności chorych wynosiła aż 73 mln, co oczywiście musiało mieć swoje konsekwencje dla gospodarki.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij