Allergoff Spray, 400 ml

aerozol, alergia

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

49.59 zł
12.40 zł / 100 ml
Odkryj zestawy tego produktu
Zestaw Allergoff Wsparcie przy Uczuleniu
90.33 zł
Minimalna kwota zamówienia: 25 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty ALLERGOFF

Producent

ICB PHARMA
Moździerzowców 6a
Jaworzno

Opis

Allergoff Spray –innowacyjny preparat do stosowania w celu ochrony i neutralizacji alergenów obecnych w kurzu domowym, takich jak alergeny roztoczy kurzu domowego, zwierząt domowych, grzybów pleśniowych i pyłków roślin. Zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju czulenia oraz zmniejsza ryzyko zaostrzenia przebiegu choroby alergicznej. Wspiera terapię objawów astmy oskrzelowej i choroby alergicznej.

Zalecany do opryskiwania miejsc o największym stężeniu alergenów kurzu domowego, m.in. miejsc do spania, materacy, mebli tapicerowanych, dywanów, tapicerki samochodowej, pluszowych zabawek, kołder i poduszek, legowisk dla zwierząt.

Skład

hypromeloza, poli (alkohol winylowy) kwas cytrynowy, mirystynian izopropylu, krzemionka koloidowa, benzoesan benzylu

Zawartość opakowania

Opakowanie zawiera 400 ml roztworu, co pozwala na spryskanie powierzchni do ok 40m2 (powierzchnia około 10 materacy).

Działanie

Allergoff Spray – neutralizuje alergeny obecne w kurzu domowym. Spray zawiera wodną zawiesinę polimerowych mikrokapsułek mocno oddziałujących na alergeny. Obecna w nich mieszanina substancji aktywnych zmienia strukturę cząstek alergizujących, w wyniku czego tracą one swoje chorobotwórcze działanie.

Zmniejsza ryzyko wdychania alergenów, po rozprowadzeniu preparatu na chronionej powierzchni następuje scalenie drobin kurzu w nielotne cząsteczki a tym samym zmniejszenie stężenia alergenów  powietrzu, które jest wdychane.

Przeznaczenie produktu

Neutralizacja alergenów kurzu domowego.

Wskazania

Allergoff spray jest stosowany w celu obniżenia poziomu stężenia alergenów obecnych w kurzu domowym, których inhalacja może stanowić przyczynę rozwoju alergii (profilaktyka pierwotna) lub zaostrzenia objawów uczulenia u osób wrażliwych na alergeny kurzu domowego (profilaktyka wtórna). Odpowiedni do stosowania w przypadku atopowego zapalenia skóry, alergicznego nieżytu nosa i astmy oskrzelowej.

Charakterystyka produktu

Produkt bezpieczny dla zwierząt, łatwy w użyciu, wydajny, bezzapachowy, o długim efekcie działania- jednorazowe użycie pozwala na 6 miesięcy ochrony. Przebadany w testach dermatologicznych i toksykologicznych. Posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny nr PZH/HT-3362/2017. Opakowanie nie zawiera gazów pędnych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

W celu aktywacji produktu, naciśnij 3 razy rączkę rozpylacza. Z odległości ok 30 cm, rozpyl równomiernie, ruchem wahadłowym, roztwór na opryskiwanej powierzchni. W celu uzyskania efektu ciągłej pracy opryskiwacza naprzemiennie naciskaj i zwalniaj dźwignię opakowania. Opryskiwanie należy wykonać w miejscach o największym natężeniu alergenów. Opryskiwane powierzchnie można użytkować po ok 1 godzinie, gdy wyschnie preparat.

Po zastosowaniu, by uzyskać pełną skuteczność działania preparatu, zaleca się unikać odkurzania opryskanych powierzchni przez 24 godziny, ponieważ tyle wynosi czas potrzebny do związania lotnych cząstek kurzu zawierających alergeny.

W przypadku konieczności wyprania tapicerki meblowej lub dywanu, należy ponownie spryskać daną powierzchnię, w celu zapewnienia dalszej ochrony przed alergenami.

Uwagi i środki ostrożności

Preparat należy stosować zgodnie z jego przeznaczeniem, przestrzegając wskazówek i zaleceń zawartych w instrukcji.
Produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie stosować bezpośrednio na skórę.
Bezwzględnie unikać kontaktu z oczami, błonami śluzowymi ust i nosa. W przypadku kontaktu ze skórą, oczami, błonami śluzowymi nosa i ust należy przemyć je obficie czystą, letnią wodą. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na, którykolwiek składnik. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Uwagi

  • Przechowywać w temperaturze 5 - 40 °C
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij