• Icon
Sandostatin LAR, 30mg/ml, iniekcje, 1 fiolka + ampułko-strzykawka + igła
4.57 zł 6917.55 zł
6917.55 zł
4.57 zł

Sandostatin LAR, 30mg/ml, iniekcje, 1 fiolka + ampułko-strzykawka + igła

  • Icon
Sandostatin  LAR, 30mg/ml, iniekcje, 1 fiolka + ampułko-strzykawka + igła
Cena zależna od przysługującej odpłatności
4.57 zł 6917.55 zł
6917.55 zł
4.57 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE

Sandostatin - Octreotidum - zastosowanie i działanie

Skład:

oktreotyd

Postać:

roztwór do wstrzykiwań

Kategoria:

Hormonalne (bez hormonów płciowych)

Specjalności:

Endokrynologia Onkologia kliniczna Gastroenterologia Choroby wewnętrzne

Działanie :

hamuje wydzielanie niektórych hormonów hamuje wydzielanie hormonu wzrostu hamuje proces podziałów komórkowych

Wskazania:

Akromegalia. Łagodzenie objawów związanych z guzami wewnątrzwydzielniczego układu żołądkowo-jelitowo-trzustkowego. Biegunki u chorych na AIDS. Zapobieganie powikłaniom po operacjach trzustki. Preparat LAR jest stosowany u pacjentów, których stan jest zadowalająco regulowany preparatem podawanym podskórnie w akromegalii i leczeniu objawów związanych z hormonalnie czynnymi guzami żołądka, jelit i trzustki.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Roztwór do wstrzykiwań jest podawany w iniekcjach podskórnych (Sandostatin). Mikrogranulki i załączony rozpuszczalnik służą do przygotowania zawiesiny podawanej wyłącznie w głębokim wstrzyknięciu w mięsień pośladkowy (SandostatinLAR). Należy unikać wielokrotnych wstrzyknięć w krótkich odstępach czasu w to samo miejsce. Nie zaleca się stosowania u dzieci.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje miejscowe: ból lub uczucie kłucia, mrowienia i pieczenia w miejscu wstrzyknięcia leku, może się także pojawić zaczerwienienie i obrzęk. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: jadłowstręt, nudności, wymioty, kurczowe bóle brzucha, wzdęcia, wolne stolce, biegunka, stolce tłuszczowe. Długotrwałe leczenie może prowadzić do wytwarzania się kamieni żółciowych. Może upośledzać poposiłkową tolerancję glukozy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na oktreotyd lub pozostałe składniki preparatu, guza typu insulinoma, cukrzycę wymagającą leczenia insuliną. Gdy przyjmujesz insulinę, doustne leki przeciwcukrzycowe, cyklosporynę, cymetydynę, oktreotyd, bromokryptynę. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT