Modafen Grip, 200 mg+5 mg, tabletki powlekane, 24 szt.

fenylefryna, ibuprofen, tabletka, ból, gorączka, katar, zapalenie, grypa, przeziębienie, stan zapalny

14.99 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
  • ODBIÓR W APTECE
    Odbiór w aptece
    0.00 zł

    Sprawdź lokalizację

  • WYSYŁKA KURIEREM
    Kurier INPOST
    9.99 zł
    Kurier POLTRAF
    15.99 zł
  • ODBIÓR W PUNKCIE
    Paczkomat InPost
    9.99 zł
    Odbiór w punkcie DHL
    9.99 zł

Polecane zamienniki

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Sanofi-Aventis Sp. z o.o.
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa

Producent

Zentiva k.s.
U kabelovny 130, Dolni Mecholupy
102 37 Prague 10, Republika Czeska

Opis

Modafen Grip to produkt leczniczy zmniejszający objawy towarzyszące przeziębieniu i grypie jak ból (głowy, zatok, gardła, mięśni i stawów) i katar. Modafen Grip zawiera 2 substancje czynne - ibuprofen i fenylefrynę.

Skład

Substancjami czynnymi są: ibuprofen (Ibuprofenum) i fenylefryna (Phenylephrini hydrochloridum).

1 tabletka  powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 5 mg fenylefryny (chlorowodorku).

Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, powidon 30, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy 50, hypromeloza 2910/5, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Produkt leczniczy do stosowania doustnego.
  • Modafen Grip stosuje się krótkotrwale (zwykle 3-5 dni) i w celu łagodzenia objawów.

Młodzież w wieku 12 lat i powyżej, osoby dorosłe: 2 tabletki co 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby.

  • Tabletki Modafen przyjmuje się z odpowiednią ilością płynu, tabletek tych nie dzieli się.

Działanie

Modafen Grip zawiera 2 substancje czynne - ibuprofen i fenylefrynę, które odpowiadają za łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Ibuprofen należy do grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych) - zmniejsza ból i gorączkę. Fenylefryna zmniejsza ilość produkowanej wydzieliny, łagodzi objawy zatkanego nosa, udrażnia zatoki przynosowe. Fenylefryna ułatwia oddychanie poprzez wpływ na błonę śluzową nosa.

Wskazania

Modafen Grip stosuje się w przeziębieniu i grypie w celu złagodzenia objawów takich jak:

  • gorączka,
  • niedrożność nosa i zatok, przekrwienie błony śluzowej nosa,
  • ból głowy, ból gardła, ból mięśni i stawów.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Modafen Grip:

  • w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na ibuprofen, fenylefrynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego produktu leczniczego,
  • w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na kwas acetylosalicylowy lub innych przedstawicieli NLPZ,
  • w przypadku pacjentów z czynnym/nawracającym wrzodem/krwawieniem z żołądka/dwunastnicy lub gdy w przeszłości występowało krwawienie (wielokrotne),
  • jeśli u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja w obrębie przewodu pokarmowego związane ze stosowaniem NLPZ,
  • w przypadku istniejących zaburzeń krzepnięcia lub krwiotworzenia,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono ciężkie nadciśnienie, ciężką niewydolność serca, wątroby, nerek,
  • w przypadku kobiet w III trymestrze ciąży,
  • jeśli u pacjenta stwierdzono: cukrzycę, nadczynność tarczycy, jaskrę z zamkniętym kątem przesączania, zatrzymanie moczu, guz chromochłonny,
  • w przypadku stosowania następujących leków: inhibitory MAO (stosowane w depresji), TLPD (stosowane w depresji), beta-adrenolityki (stosowane w leczeniu nadciśnienia i/lub chorób serca), sympatykomimetyków (stosowanych w przekrwieniu błony śluzowej oka, nosa, ucha).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo często występujące działania niepożądane (u 1 na 10 osób lub częściej):

  • zaparcia, biegunka, gazy,
  • nudności, wymioty, niestrawność.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób):

  • zawroty głowy, bóle głowy,
  • bezsenność.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób):

  • szumy w uszach,
  • pokrzywka, świąd, wysypka.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):

  • zaburzenia widzenia, zaburzenia widzenia barw,
  • nerwowość,
  • czarne stolce.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • odczuwanie bicia serca, niewydolność serca, podwyższone ciśnienie krwi,
  • zaburzenia wątroby, nerek,
  • owrzodzenia jamy ustnej, zapalenie żołądka.

Częstość nieznana:

  • nieregularne/przyspieszone bicie serca, zwolniony rytm serca,
  • ból oka i pieczenie,
  • nadwrażliwość / nietolerancja światła.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Stosowanie leku omówić z lekarzem jeśli: pacjent miał kiedykolwiek problemy jelitowe, chorobę Crohna, WZJG (wrzodziejące zapalenie jelita grubego), astmę oskrzelową, katar sienny, pacjent jest po zabiegu chirurgicznym, występują choroby serca (dławica piersiowa, niewydolność serca), występuje nadciśnienie tętnicze, cukrzyca.
  • Stosowanie NLPZ (w tym ibuprofenu) w połączeniu z innymi lekami (jak np. kortykosteroidy, leki przeciwzakrzepowe, SSRI) mogą nasilać dolegliwości przewodu pokarmowego lub ryzyko krwawienia w jego obrębie.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Modafen Grip może wchodzić w interakcję z:

  • kortykosteroidami,
  • lekami obniżającymi ciśnienie krwi (ACEI, beta-adrenolityki, lekami moczopędnymi),
  • lekami o działaniu przeciwzakrzepowym (warfaryna, ASA, tyklopidyna),
  • SSRI,
  • antybiotykami (chonolony, aminoglikozydy),
  • lekami przeciwcukrzycowymi (pochodnymi sulfonylomocznika),
  • litem,
  • fenytoiną,
  • digoksyną,
  • baklofenem,
  • ergotaminą.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Modafen Grip można stosować niezależnie od posiłków. Działanie leku spożytego w trakcie posiłku lub po posiłku może być opóźnione.

Palenie tytoniu i spożywanie alkoholu podczas stosowania Modafen Grip nie jest wskazane.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Wpływ na płodność

Modafen Grip zawiera ibuprofen, który należy do grupy NLPZ - leki te mogą zaburzać płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po odstawieniu leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ten lek nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Modafen Grip może u niektórych osób powodować zawroty głowy. Nie należy prowadzić pojazdów lub obsługiwać maszyn w przypadku wystąpienia tego objawu.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij