Produkt w kategoriach

Pronazus, aerozol do nosa, 20 ml

Pronazus, aerozol do nosa, 20 ml

17.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL
Paczkomaty Inpost

Opis

Wyrób medyczny Pronazus to preparat zawierający naturalne składniki pochodzenia roślinnego: olejek eukaliptusowy, olejek jodłowy, olejek z mięty pieprzowej i olejek z rokitnika.

Skład

Wyrób medyczny Pronazus zawiera w 1 g:

10 mg nalewki z nagietka, 10 mg nalewki z jeżówki, 2 mg olejku eukaliptusowego, 2 mg olejku z mięty pieprzowej, 1,5 mg olejku z rokitnika, 1,5 mg olejku jodłowego.

Pozostałe substancje pomocnicze: woda oczyszczona, alkohol etylowy, glicerol, chlorek sodu, karboksymetyloceluloza, żelatyna.

Działanie

Wyrób medyczny Pronazus stosuje się w łagodzeniu przekrwienia błony śluzowej nosa oraz w katarze, a także profilaktycznie w celu zapobiegania zakażeniom błony śluzowej nosa oraz zakażeniom dróg oddechowych. Preparat wspomaga również funkcjonowanie układu odpornościowego.

 

Wskazania

  • trudności w oddychaniu przez nos,
  • zapobieganie zapaleniu błony śluzowej nosa,
  • zapobieganie zakażeniom dróg oddechowych.

 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wyrób medyczny Pronazus należy stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w niniejszej instrukcji używania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przed użyciem wstrząsnąć!

Zdjąć nakładkę z atomizera. Skierować dyszę bezpośrednio do otworów nosowych i rozpylić aerozol, naciskając od 2 do 3 razy głowicę atomizera.

Ważne, aby preparat aplikować na ścianki boczne przewodów nosowych.

Dorośli: rozpylić od 1 do 2 dawek aerozolu do każdego otworu nosowego, nie częściej niż 1 raz na godzinę.
Dzieci w wieku 3 lat i powyżej: rozpylić 1 dawkę aerozolu do każdego otworu nosowego, nie częściej niż 1 raz na 3 godziny.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie należy stosować w przypadku uczulenia (alergii) na którykolwiek ze składników wyrobu medycznego.

Uwagi

  • Przechowywać w dokładnie zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu i w temperaturze pokojowej (15°C-25°C).
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 846 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus