Na receptę

Luteina 50, tabletki podjęzykowe, 50 mg, 30 szt.

tabletka podjęzykowa

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

19.59 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
19.59 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 22 aptekach.

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Adamed Pharma S.A.
Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A
05-152 Czosnów

Opis

Luteina 50 to lek na receptę w postaci białych, jednostronnie wklęsłych tabletek. Zawiera progesteron i jest stosowana u kobiet w schorzeniach i stanach wymagających podania tego hormonu.

Skład

Substancją czynną jest progesteron.

Każda tabletka zawiera 50 mg progesteronu (Progesteronum).

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon K-25, etyloceluloza, talk, magnezu stearynian, wanilina. 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie progesteronu powinno być każdorazowo ustalane indywidualnie w zależności od wskazań oraz reakcji na leczenie.

Lek podaje się podjęzykowo.

Działanie

Lek uzupełnia niedobór progesteronu.

Wskazania

Wskazaniem do zastosowania leku są: zaburzenia miesiączkowania spowodowane niedoborem endogennego progesteronu; wtórny brak miesiączki; zespół napięcia przedmiesiączkowego; czynnościowe krwawienia z dróg rodnych; niewydolność ciałka żółtego; cykle bezowulacyjne; wspomagająco w leczeniu bezpłodności np. w zapłodnieniu in vitro i innych technikach wspomaganego rozrodu (ART); poronienia nawykowe i zagrażające z powodu niedoboru endogennego progesteronu; zapobieganie rozrostom endometrium u kobiet przyjmujących estrogeny (np. w hormonalnej terapii zastępczej).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu oraz w przypadku niezdiagnozowanych krwawień z dróg rodnych, ciężkich zaburzeń czynności wątroby, żółtaczki cholestatycznej (związanej z zaburzeniami w odpływie żółci), zespołu Rotora i zespołu Dubin-Johnsona (łagodna, genetycznie uwarunkowana choroba wątroby przebiegająca z żółtaczką), nowotworów piersi i narządu rodnego, przebytego lub aktualnego epizodu żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej (zakrzepica żył głębokich, zatorowość płucna), czynnych lub ostatnio przebytych zaburzeń zakrzepowo–zatorowych tętnic (dusznica bolesna, zawał mięśnia sercowego), poronienia oraz obecność resztek po poronieniu w jamie macicy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Progesteron jako hormon wytwarzany przez organizm na ogół nie powoduje działań niepożądanych, za wyjątkiem objawów występujących w przypadku jego przedawkowania.

Niezbyt często (rzadziej niż u 1 na 100 osób): zaburzenia żołądka i jelit: nudności; zaburzenia układu nerwowego: senność, bóle i zawroty głowy; zaburzenia psychiczne: zaburzenia koncentracji i uwagi, uczucie lęku, depresja.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem leczenia produktem Luteina 50 należy omówić z lekarzem i zachować ostrożność w przypadku przebytych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych, depresji, chorób wątroby, cukrzycy lub upośledzonej tolerancji glukozy.

Produkt leczniczy Luteina 50 nie wykazuje skuteczności antykoncepcyjnej. W przypadku przyjmowana progesteronu ze wskazań innych niż związane z prokreacją należy równocześnie stosować środki antykoncepcyjne.  Należy poinformować lekarza o zauważonych zmianach w piersiach.

Lek Luteina 50 zawiera laktozę.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania leków przeciwdrgawkowych, przeciwzakaźnych, ziela dziurawca.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Progesteron może być bezpiecznie stosowany w I trymestrze ciąży. Stosowanie leku Luteina 50 w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane ze względu na przenikanie hormonu do mleka matki.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie stosuje się u dzieci.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku wystąpienia senności, bóli i zawrotów głowy czy zaburzeń koncentracji i uwagi nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w ruchu.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij