• Icon
Calcitonin 100, iniekcje, 100 j.m./ 1 ml, 5 ampułek
11.31 zł 37.71 zł
37.71 zł
11.31 zł

Calcitonin 100, iniekcje, 100 j.m./ 1 ml, 5 ampułek

  • Icon
Calcitonin 100, iniekcje, 100 j.m./ 1 ml, 5 ampułek
Cena zależna od przysługującej odpłatności
11.31 zł 37.71 zł
37.71 zł
11.31 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE

Calcitonin - Calcitoninum salmonis - zastosowanie i działanie

Skład:

kalcytonina łososiowa

Postać:

roztwór do wstrzykiwań

Kategoria:

Hormonalne (bez hormonów płciowych)

Specjalności:

Onkologia kliniczna Endokrynologia Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

przeciw osteoporozie zmniejsza stężenie wapnia we krwi

Wskazania:

Niedobór wapnia w kościach, osteoporoza, przerzuty nowotworowe do kości, choroba Pageta.

Dawkowanie:

Podskórnie lub domięśniowo. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

W początkowym okresie leczenia mogą wystąpić: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunki, pogorszenie apetytu, nietypowy smak w ustach, zwiększona częstość oddawania moczu, bóle i zawroty głowy, zaczerwienienie twarzy z uczuciem gorąca, bóle mięśni i stawów. Objawy te zwykle ustępują podczas długotrwałego stosowania leku. Sporadycznie reakcje typu anafilaktoidalnego: trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, oczu, warg, języka lub gardła, wysypka skórna lub pokrzywka, ból lub ucisk w klatce piersiowej, zaczerwienienie, bolesność i obrzęk lub wyższa temperatura w miejscu wstrzyknięcia. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby nerek, niski poziom wapnia i/lub potasu w surowicy krwi. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT