Fix Owoc bzu czarnego, 2 g, 30 szt. (Flos)
5.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Fix Owoc bzu czarnego, 2 g, 30 szt. (Flos)

Fix Owoc bzu czarnego, 2 g, 30 szt. (Flos)
5.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY

Opis

Owoc bzu czarnego - zioła do zaparzenia w torebkach.

Skład

Skład w przeliczeniu na 1 saszetkę: owoc bzu czarnego (Sambuci fructus)

 

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu:

2 saszetki zalać 1 szklanką wrzącej wody i naparzać pod przykryciem 10-15 minut. Świeży i ciepły napar pić po 1 szklance 3 razy dziennie.

Wskazania

Pomocniczo w zaparciach jako łagodny środek przeczyszczający.

 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 916 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Bez czarny - Sambucus nigra - zastosowanie i działanie

Surowce:

kwiat bzu czarnego (Sambuci flos) owoc bzu czarnego (Sambuci fructus)

Działanie lecznicze:

lekko przeczyszczające odtruwa organizm przeciwzapalne uszczelnia naczynia przeciwgorączkowe moczopędne napotne

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Bez czarny / Sambucus nigra Encyklopedia ziół - Bez czarny / Sambucus nigra Encyklopedia ziół - Bez czarny / Sambucus nigra

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Kwiaty bzu w stanach grypowych stosuje się jako środek napotny. Ponadto w schorzeniach przebiegających z osłabieniem naczyń włosowatych i zwiększaniem ich przepuszczalności oraz jako pomocniczy środek moczopędny. Owoce i zawarty w nich sok stosuje się jako skuteczny środek ogólnie odtruwający i ułatwiający usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Ponadto owoce stanowią bogate źródło witaminy C, która wzmacnia siły obronne organizmu. Owoce znalazły zastosowanie w leczeniu choroby gośćcowej, dny, chorób zakaźnych, rwy kulszowej, nerwobóli, chorób przewodu pokarmowego oraz wspomagająco przy oczyszczaniu organizmu. Zewnętrznie: Kwiaty: płukanie jamy ustnej i gardła, zapalenie spojówek, kąpiele (kąpiel z dodatkiem kwiatów bzu czarnego jest korzystna przy cerze tłustej z wypryskami).

Ostrzeżenia:

Nie należy jeść świeżych owoców. Niedojrzałe owoce są lekko trujące i mogą wywołać nudności. Brak wystarczających danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie stosować bez konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O WYPRZEDAŻY