Tulip, tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt

Bezpłatna dostawa do apteki

Recepta: 11000000005170907672

Dane wystawiającego receptę: nazwa poradni lub praktyki lekarskiej, adres, telefon, REGON

Świadczeniobiorca

Pacjent

Imię Nazwisko adres
Oddział NFZ

PESEL

Uprawnienia

RP

Nazwa leku, dawka,
postać, ilość, sposób dawkowania
Odpłatność
Kod kreskowy

Data wystawienia

data wystawienia recepty

Dane i podpis lekarza

Imię Nazwisko, prawo wykonywania zawodu

Data realizacji "od dnia":

Lek refundowany, aby zobaczyć odpłatność prosimy o zaznaczenie właściwych pozycji na wirtualnej recepcie zgodnie z symbolami widniejącymi na recepcie wystawionej przez lekarza. Jeśli nie posiadasz uprawnień refundacyjnych kliknij tutaj


16.07
10.34

UWAGA! W polu "Uprawnienia" zaznaczono "pozostałe". Oznacza to, że cena zaprezentowana powyżej może odbiegać od ceny po jakiej produkt zostanie wydany w aptece.

  • Producent:SANDOZ
  • Typ preparatu:na receptę
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Tak
  • Substancja czynnaAtorvastatinum
  • Encyklopedia: Tulip

UWAGA!
Aby odebrać we wskazanej aptece lek zamówiony na Portalu Dbam o Zdrowie MUSISZ zabrać ze sobą oryginalną receptę. Po jej weryfikacji prezez Farmaceutę zostanie Ci wydany zamawiany lek. Jeśli w polu "Uprawnienia" zaznaczono "Pozostałe", oznacza to, że cena zaprezentowana na stronie może odbiegać od ceny po jakiej produkt zostanie wydany w aptece.Szczegółowy opis produktu

Refundowany

Atoris, tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt

Sprawdź cenę
8.19 zł
13.92 zł

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Refundowany

Tulip - Atorvastatinum - zastosowanie i działanie

Skład:

atorwastatyna

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna , Kardiologia

Działanie :

zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego , zmniejsza stężenie trójglicerydów , zwiększa stężenie "dobrego" cholesterolu (HDL) , zmniejsza poziom "złego" cholesterolu (LDL)

Wskazania:

Lek stosowany jest przy nadmiarze cholesterolu (hipocholesterolemii) oraz tłuszczów (hiperlipidemii) we krwi, jeśli inne metody (zmiana diety, ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) nie przynoszą pożądanych rezultatów.

Dawkowanie:

Doustnie, niezależnie od posiłków. Dawkę i częstotliwość preparatu ustala lekarz. Przed rozpoczęciem i w czasie leczenia należy stosować odpowiednią dietę. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu i unikać dużych ilości soku grejpfrutowego. Zaleca się przeprowadzenie badań czynności wątroby przed rozpoczęciem leczenia oraz okresowo np. co 6 miesięcy. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej obserwowano zaparcia, wzdęcia, niestrawność, bóle brzucha, ból głowy, nudności, bóle mięśniowe, biegunkę, bezsenność, osłabienie. Czasami stwierdzano zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych - aminotransferaz (zazwyczaj przemijające i nie wymagające przerwania leczenia), rzadko - zapalenie wątroby. Rzadko obserwowano również zapalenie mięśni szkieletowych i rabdomiolizę (uszkodzenie tkanki mięśniowej poprzecznie prążkowanej). Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na atorwastatynę, choroby mięśni szkieletowych, wątroby lub utrzymującą się, niewyjaśnioną zwiększoną aktywność aminotransferaz we krwi. Gdy przyjmujesz cyklosporynę, erytromycynę, niacynę, leki przeciwgrzybicze, leki zobojętniające sok żołądkowy, digoksynę, doustne środki antykoncepcyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować odpowiednie, skuteczne metody antykoncepcyjne.

Tulip, 40 mg, tabletki powlekane, 30 szt.

Sprawdź cenę
17.61 zł
29.06 zł

Refundowany

Tulip, 40 mg, tabletki powlekane, 60 szt

Sprawdź cenę
13.20 zł
36.10 zł

Refundowany

Tulip, 40 mg, tabletki powlekane, 90 szt

Sprawdź cenę
18.54 zł
52.90 zł

Refundowany

Tulip, 80 mg, tabletki powlekane, 30 szt.

Sprawdź cenę
37.91 zł
60.81 zł

Refundowany

Tulip, tabletki powlekane, 10 mg, 30 szt

Sprawdź cenę
6.83 zł
9.69 zł

Refundowany

Tulip, tabletki powlekane, 10 mg, 60 szt

Sprawdź cenę
13.51 zł
19.24 zł

Refundowany

Tulip, tabletki powlekane, 10 mg, 90 szt

Sprawdź cenę
19.80 zł
28.39 zł

Refundowany

Tulip, tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt

Sprawdź cenę
10.34 zł
16.07 zł

Refundowany

Tulip, tabletki powlekane, 20 mg, 60 szt

Sprawdź cenę
17.04 zł
28.49 zł

Refundowany

Tulip, tabletki powlekane, 20 mg, 90 szt

Sprawdź cenę
23.96 zł
41.14 zł

Refundowany