Na receptę

Velbienne mini, 1 mg + 2 mg, tabletki powlekane, 28 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

38.69 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
38.69 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 145 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Exeltis Poland Sp. z o.o.
Szamocka 8
01-748 Warszawa

Producent

EXELTIS POLAND SP.Z O.O.
ul. gen. Józefa Zajączka
Warszawa

Opis

Lek Velbienne mini jest złożonym doustnym środkiem antykoncepcyjnym, zawiera w składzie 2 żeńskie hormony płciowe: etynyloestradiol i dienogest.

Skład

Substancją czynną leku są: etynyloestradiol (Ethinylestradiolum) i dienogest (Dienogestum).

Każda tabletka powlekana zawiera: 1,0 mg estradiolu walerianianu (co odpowiada 0,764 mg estradiolu) i 2,0 mg dienogestu.

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana kukurydziana, powidon K30, magnezu stearynian. Otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek czarny (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Zalecana dawka to jedna tabletka na dobę, którą należy przyjmować najlepiej o tej samej porze dnia. Tabletkę należy połykać w całości popijając wodą. Lek Velbienne mini można przyjmować z posiłkami lub niezależnie od nich. Kolejne kalendarzowe opakowanie leku należy rozpocząć dzień po zakończeniu bieżącego.

Nie należy robić przerw między opakowaniami.

Działanie

Lek Velbienne mini hamuje owulacje i zmienia konsystencję śluzu szyjkowego.

Wskazania

Lek Velbienne mini stosuje się w celu zapobiegania ciąży.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie należy stosować leku u pacjentek: z żylną chorobą zakrzepowo-zatorową, z ryzykiem tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych, z zapaleniem trzustki, z ciężkimi chorobami wątroby, z ciężką lub ostrą niewydolnością nerek, z nowotworem złośliwym narządu rodnego lub piersi, z rozrostem endometrium, z krwawieniem z pochwy o nieznanej etiologii, w ciąży lub jej podejrzeniem.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 osób): ból głowy, nudności, bolesność piersi, krwawienie z pochwy, uderzenia gorąca.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Velbienne mini tak jak inne hormonalne środki antykoncepcyjne, nie zabezpiecza przed zakażeniem wirusem HIV (AIDS) ani innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Przyjmowanie leku może zwiększać ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych, ale ostateczną decyzję o możliwości jego stosowania podejmuje lekarz na podstawie wywiadu.

Podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych należy systematycznie badać piersi, a jeśli pacjentka wyczuje jakiekolwiek zgrubienie powinna skontaktować się z lekarzem.

Lista chorób o których należy poinformować lekarza oraz szczegóły odnośnie zakrzepów krwi jakie powinna wiedzieć pacjentka dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjentka przyjmuje ziele dziurawca zwyczajnego oraz leki stosowane w leczeniu: padaczki (np. prymidon, fenytoina, barbiturany, karbamazepina, okskarbazepina, topiramat, felbamat); gruźlicy (np. ryfampicyna); zakażenia wirusem HIV i wirusowego zapalenia wątroby typu C (tzw. inhibitory proteazy i nienukleozydowe inhibitory odwrotnej transkryptazy); zakażeń grzybiczych (gryzeofulwina, ketokonazol); zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów (etorykoksyb).

Lek Velbienne mini może wchodzić w interakcje z: lekami zawierającymi cyklosporynę; lekami przeciwdrgawkowymi; lamotryginą (może to prowadzić do zwiększonej częstości występowania drgawek).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Velbienne mini jest przeciwwskazany w ciąży.

Nie zaleca się stosowania leku Velbienne mini w okresie karmienia piersią. Jeżeli pacjentka chciałaby stosować leku w okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Velbienne mini wskazany jest tylko wówczas, gdy już występuje miesiączka.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij