Pedicul Hermal, płyn do zwalczania wszawicy głowy, 100 ml

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
30.99 zł
  • Producent:ALMIRALL HERMAL
  • Typ preparatu:Wyrób medyczny
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie


Szczegółowy opis produktu

Opis

Płyn do zwalczania wszawicy głowy

  • nie zawiera insektycydów
  • czas zabiegu wynosi zaledwie 10 minut,
  • może być stosowany we wszystkich grupach wiekowych, również u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

 

Skład

100% czystego dimetykonu (olej silikonowy).

Działanie

Pedicul HermaI stosowany jest w przypadku wystąpienia wszawicy głowy. Zastosowanie wyrobu Pedicul Hermal umożliwia skuteczne pozbycie się wszy głowowych oraz gnid (jaj wszy), bez konieczności użycia trujących związków chemicznych, zwanych insektycydami.

Dzięki specjalnym, fizycznym właściwościom Pedicul Hermal blokuje otwory oddechowe wszy i gnid. Po 10 minutach od zastosowania wyrobu wszy ulegają uduszeniu, a dalsze dojrzewanie gnid zostaje zatrzymane. Takie działanie zapobiega rozprzestrzenianiu i rozmnażaniu tych pasożytów.

Wskazania

Pedicul Hermal jest odpowiedni dla dorosłych i dzieci w każdym wieku. Może być stosowany również u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wyrób należy stosować wyłącznie zewnętrznie, na nieuszkodzoną skórę.

Płyn nakładać na suche włosy i masować do całkowitego zwilżenia płynem włosów i skóry głowy. Po nałożeniu pozostawić płyn na około 10 minut. Po upływie 10 minut należy wyczesać włosy pasmo po paśmie, za pomocą załączonego grzebienia. Płyn ułatwi rozczesywanie nawet długich włosów. Następnie należy dokładnie umyć włosy, raz lub dwa razy, ciepłą wodą i zwykle używanym szamponem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Wyrobu nie wolno stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości (alergii) na dimetykon.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Czasami mogą pojawić się podrażnienia skóry, przejawiające się jako świąd lub zaczerwienienie. Takie objawy nie mają zwykle ciężkiego przebiegu i są przemijające.

W przypadku dostania się płynu do oczu, należy przemyć je czystą, bieżącą wodą.

Uwagi

Nie zawiera barwników, substancji zapachowych ani środków konserwujących.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 841 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus