Ginkofar max, 114 mg, tabletki powlekane, 60 szt
Ginkofar max, 114 mg, tabletki powlekane, 60 szt
34.99 zł

Ginkofar max, 114 mg, tabletki powlekane, 60 szt

Ginkofar max, 114 mg, tabletki powlekane, 60 szt
Ostatnia cena produktu
34.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Ginkofar Max zawiera kwantyfikowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia dostarczenie tlenu i glukozy do mózgu.

Skład

Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z liści miłorzębu japońskiego.

Każda tabletka powlekana zawiera 114 mg kwantyfikowanego suchego wyciągu z liści miłorzębu (Ginkgo bilobo L., folium) (35 - 67:1), w tym:

 • 26,4 do 32,4 mg flawonoidów w postaci glikozydów flawonowych,
 • 3,36 do 4,08 mg ginkgolidów A, B i C,
 • 3,12 do 3,84 mg bilobalidu,
 • nie więcej niż 5 ppm kwasów ginkgolowych.

Rozpuszczalnik używany do pierwszej ekstrakcji: aceton 60% m/m.

Pozostałe składniki to:

rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krospowidon, magnezu stearynian, powidon, krzemionka koloidalna bezwodna;

otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (El 71), makrogol 4000, tlenek żelaza żółty (El 72), talk;

substancja pomocnicza dodana do wyciągu: glukoza ciekła suszona rozpyłowo.

Dawkowanie

Zalecana dawka leku Ginkofar Max u dorosłych to 1 tabletka przyjmowana dwa razy na dobę (najlepiej rano i wieczorem).
W przypadkach osłabienia pamięci i sprawności umysłowej związanego z wiekiem oraz z zaburzeniem krążenia mózgowego (z objawami zawrotów głowy, szumu w uszach) pierwsze oznaki poprawy pojawiają się zwykle po 3 tygodniach zażywania leku.
Jeżeli nastąpiło pogorszenie objawów lub po 30 dniach stosowania leku nie następuje poprawa, należy zwrócić się do lekarza.

W pomocniczym leczeniu niespecyficznej choroby naczyń obwodowych z objawami chromania przestankowego u pacjentów wykonujących zalecany program ćwiczeń fizycznych, dla uzyskania dłużej trwającego efektu, zaleca się przyjmowanie leku Ginkofar Max przynajmniej przez trzy miesiące. Działanie produktu pojawia się dopiero po wielu tygodniach leczenia (w badaniach klinicznych obserwowano je po 10-12 tygodniach)

Po trzech miesiącach, należy poradzić się lekarza, czy powinno się kontynuować leczenie.

Działanie

Lek Ginkofar Max zawiera kwantyfikowany wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, który poprawia dostarczenie tlenu i glukozy do mózgu. Substancje czynne wyciągu, glikozydy flawonowe, ginkgolidy oraz bilobalid, rozszerzają naczynia krwionośne, poprawiają przepływ krwi, zapobiegają agregacji płytek oraz, poprzez regulację metabolizmu, chronią komórki i tkanki przed uszkodzeniem wywołanym brakiem tlenu.

Wskazania

Ginkofar Max jest lekiem roślinnym zalecanym do stosowania u pacjentów z następującymi objawami:

 • osłabieniem pamięci i sprawności umysłowej związanym z wiekiem,
 • pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego (z objawami zawrotów głowy, szumu w uszach),
 • pomocniczo u pacjentów wykonujących zalecany program ćwiczeń fizycznych w leczeniu niespecyficznej choroby naczyń obwodowych z objawami chromania przestankowego.

Przeciwwskazania

 • Jeśli pacjent ma uczulenie na wyciąg z liścia miłorzębu japońskiego lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
 • Leku Ginkofar Max nie należy stosować u dzieci i młodzieży z powodu ograniczonych danych dotyczących bezpieczeństwa jego stosowania w tej grupie pacjentów.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania leku Ginkofar Max pojawiać się mogą następujące działania niepożądane:

 • dolegliwości żołądkowo-jelitowe (np. nudności, biegunki, zaparcia),
 • spadek ciśnienia krwi (niedociśnienie),
 • zaburzenia rytmu serca (np. kołatanie) lub ból w klatce piersiowej (za mostkiem).

U osób szczególnie wrażliwych mogą wystąpić

 • bóle głowy,
 • krwawienia,
 • wysypki skórne, rumień, świąd.

Ryzyko krwawień wzrasta w przypadku jednoczesnego stosowania leków rozrzedzających krew.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Ginkofar Max należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, jeśli u pacjenta występuje zwiększona skłonność do krwawień (zaburzenia krzepnięcia krwi), hemofilia (dziedziczna skaza krwotoczna) lub krwawienia występowały w przeszłości.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Odradza się przyjmowania leku razem z alkoholem.

 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
 • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Producent

BIOFARM
Wałbrzyska 13
Poznań
Cechy produktu
PRODUCENT

Ginkofar Max - Ginkgonis extractum siccum raffinatum et quantificatum - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

poprawia krążenie mózgowe

Wskazania:

Osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związanych z wiekiem. Pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego (z objawami zawrotów głowy, szumu w uszach). Pomocniczo u osób  wykonujących zalecany program ćwiczeń fizycznych w leczeniu niespecyficznej choroby naczyń obwodowych z objawami chromania przestankowego.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka 2 razy na dobę (najlepiej rano i wieczorem). Uwaga! Przez zabiegiem operacyjnym należy poinformować lekarza lub stomatologa o stosowaniu leku Ginkofar Max. Zaleca się przerwać stosowanie leku Ginkofar Max przynajmniej 36 godzin przed planowanym zabiegiem chirurgicznym lub stomatologicznym, takim jak np. wyrywanie zęba.

Możliwe skutki uboczne:

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe (np. nudności, biegunki, zaparcia), spadek ciśnienia krwi (niedociśnienie), zaburzenia rytmu serca (np. kołatanie) lub ból w klatce piersiowej (za mostkiem). U osób szczególnie wrażliwych mogą wystąpić: bóle głowy, krwawienia, wysypki skórne, rumień, świąd. Ryzyko krwawień wzrasta w przypadku jednoczesego stosowania leków rozrzedzających krew. Ginkofar Max nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na wyciąg z liścia miłorzębu japońskiego lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, zwiększoną skłonność do krwawień  (zaburzenia krzepnięcie krwi), hemofilię (dziedziczną skazę krwotoczną). Gdy stosujesz  kwas acetylosalicylowy, inne leki rozrzedzające krew, trazodon, inhibitory pompy protonowej (np.: omeprazol, pantoprazol), nifedypinę, leki moczopędne z grupy tiazydów. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Ze względu na brak wystarczających danych leku Ginkofar Max nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia.