×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

ALE HydroSalt - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład chlorek sodu
chlorek potasu
chlorek wapnia
cytrynian magnezu
Postać kapsułki
Kategoria Suplementy diety
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie pomaga utrzymać równowagę elektrolitową

Wskazania do stosowania

Uzupełnienie codziennej diety w elektrolity. Suplement diety ALE HydroSalt przeznaczony jest do uzupełniania strat elektrolitów zachodzących podczas wysiłku fizycznego, w wyniku procesów intensywnego pocenia, jak również w wyniku biegunek i wymiotów.

Dawkowanie

Doustnie.

  • Straty elektrolitów, skurcze mięśniowe podczas intensywnego wysiłku fizycznego - spożywać 1 kapsułkę co 30-45min wysiłku wraz z wodą lub napojem w zależności od strat potu.
  • Uzupełnianie strat elektrolitów po zakończeniu wysiłku fizycznego- spożywać 1 kapsułkę co 1-2 godziny wraz z wodą lub napojem w zależności od strat potu.

  • Przygotowanie organizmu do wysiłku fizycznego w gorącym klimacie- spożywać 1 kapsułkę co 2-4 godziny popijając wodą. Uzupełnianie elektrolitów należy rozpocząć na 2-3 dni przed planowanym wysiłkiem.

  • Straty elektrolitów w gorącym klimacie- spożywać 1 kapsułkę co 2-4 godziny wraz z wodą lub napojem w zależności od strat potu.

  • Straty elektrolitów w wyniku wymiotów i biegunek - spożywać 1 kapsułkę co 2-4 godziny popijając wodą. Uzupełnianie elektrolitów należy rozpocząć po ustąpieniu ostrych objawów.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.