Zinforo - Ceftaroline fosamil - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład fosamil ceftaroliny
Postać proszek do sporządzania roztworu do infuzji
Kategoria Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)
Specjalności Choroby płuc
Dermatologia i wenerologia
Działanie antybiotyk
bakteriobójcze

Wskazania:

Zakażenia skóry i tkanek znajdujących się pod skórą. Zakażenie płuc zwane zapaleniem płuc.

Dawkowanie:

Dożylnie, ściśle według zaleceń lekarza. Cykl leczenia trwa zwykle do 5 do 14 dni w zakażeniach skóry, a od 5 do 7 dni w zapaleniu płuc.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: zmiany w wynikach badania krwi. Często: gorączka, ból głowy, zawroty głowy, świąd, wysypka skórna, biegunka, ból brzucha, nudności, wymioty, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych (co wykazują badania laboratoryjne krwi), ból i podrażnienie żył, zaczerwienie, ból lub obrzęk w miejscu wkłucia. Niezbyt często: niedokrwistość, powiększająca się swędząca wysypka (pokrzywka), zwiększone stężenie kreatyniny we krwi, częstsze niż zwykle krwawienia i siniaki, zmiany w badaniach określających krzepliwość krwi, zmniejszenie liczby krwinek we krwi. Lek może powodować wystąpienie działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy. Może to zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na fosamil ceftaroliny lub którykolwiek z pozostałych składników leku Zinforo, inne antybiotyki z grupy cefalosporyn, zaburzenia czynności nerek, drgawki. Jeśli kiedykolwiek występowały nieciężkie reakcje alergiczne po zastosowaniu innych antybiotyków (jak penicylina lub karbapenem). Jeśli w przeszłości wystąpiła ciężka biegunka po zastosowaniu antybiotyków. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych, dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku w czasie ciąży, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lekarz może zalecić przerwanie karmienia piersią podczas stosowania leku Zinforo.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.