Qutenza - Capsaicinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład kapsaicyna
Postać plastry
Kategoria Układ mięśniowo-szkieletowy
Specjalności Neurologia
Działanie łagodzi ból

Wskazania:

Plaster Qutenza stosuje się w leczeniu obwodowego bólu neuropatycznego (ból wywołany uszkodzeniem nerwów) u osób dorosłych bez cukrzycy. Plaster można stosować oddzielnie lub wraz z innymi środkami przeciwbólowymi. 

Dawkowanie:

Zewnętrznie.  Plaster Qutenza powinien nakładać lekarz lub pracownik służby zdrowia pod kontrolą lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem plastra  to ból i rumień (zaczerwienienie) w miejscu nałożenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz  nadwrażliwość (uczulenie) na kapsaicynę lub którykolwiek składnik produktu. 

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.