Linex Baby - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Preparat Linex Baby przeznaczony jest do postępowania dietetycznego: w ryzyku wystąpienia reakcji alergicznych, w trakcie i po antybiotykoterapii, biegunce, w profilaktyce "pieluszkowego zapalenie skóry", wspomagająco w przypadku kolki jelitowej, w przypadkach osłabienia naturalnej odporności.

Dawkowanie:

Doustnie. Niemowlęta od 1 miesiąca życia: 1 saszetka dziennie. Dzieci powyżej 1 roku życia: 1-2 saszetki dziennie. Saszetkę otworzyć. Jej zawartość rozpuścić w 1/4 szklanki letniego płynu np. mleka lub wody. Zaleca się przyjmować preparat podczas posiłku.   Preparat powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Nie jest przeznaczony do podawania pozajelitowego. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.