×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Afrin Pure Sea Hypertonic - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład hipertoniczny roztwór wody morskiej
Postać aerozol do nosa
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Medycyna rodzinna
Działanie nawilżające
oczyszczające
łagodzi katar
Zamów w doz.pl Afrin Pure Sea Hypertonic, spray udrożniający nos, 75 ml

Wskazania do stosowania

Łagodzenie objawów spowodowanych niedrożnością nosa i zatok, w przebiegu przeziębienia, grypy lub alergii. Oczyszczanie nosa. Nawilżanie błony śluzowej nosa.

Dawkowanie

Donosowo, do 6 razy dziennie. Należy nałożyć końcówkę aplikatora, stanąć przy umywalce, przechylić i obrócić głowę w bok, ostrożnie włożyć końcówkę do górnego otworu nosowego i nacisnąć aplikator, następnie obrócić głowę w drugą stronę i powtórzyć aplikację do drugiego otworu nosowego. Wydmuchać nos , w razie konieczności można ponownie zaaplikować roztwór. Po każdym użyciu należy umyć końcówkę w ciepłej wodzie i osuszyć.

Preparat przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 6 lat.

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Preparat może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.