×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Inj. Natrii Chlorati 10% Polpharma - Natrii chloridum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej. Hiponatremia (zmniejszenie stężenia sodu w surowicy). Przewodnienie hipotoniczne (zatrucie wodne). Wspomagająco w alkalozie (zasadowicy) metabolicznej.

Dawkowanie

Dożylnie. Lek może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Dawkę ustala lekarz indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od obrazu klinicznego i wyników oznaczeń parametrów gospodarki wodno-elektrolitowej

 

Uwaga! Nie należy stosować roztworu, jeśli ampułka jest uszkodzona lub roztwór nie jest przezroczysty.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz zwiększony poziom sodu i/lub chlorków we krwi, obrzęki, niewyrównaną niewydolność krążenia, marskość wątroby,

 

Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania rozcieńczonego roztworu chlorku sodu w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Działania niepożądane mogą wystąpić w razie nieprawidłowej oceny bilansu wodno-elektrolitowego. Najczęściej występowała hipernatremia i hiperchloremia. Miejscowe odczyny ze strony naczyń to ból i zaczerwienienie, jeśli roztwór jest podawany zbyt szybko, lub niewystarczająco rozcieńczony.

 

Lek nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.