Spasmo-Lyt - Trospii chloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład chlorek trospium
Postać tabletki drażowane
Kategoria Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe
Specjalności Urologia
Działanie rozkurcza mięśnie gładkie pęcherza moczowego

Wskazania:

Leczenie niestabilności lub nadwrażliwości mięśnia wypieracza pęcherza moczowego przebiegającej z częstomoczem, parciem lub nietrzymaniem moczu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Lek należy stosować na czczo, przed posiłkiem. Tabletki należy przyjmować   Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom poniżej 12 roku życia ze względu na brak danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania preparatu w tej grupie pacjentów.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: suchość w jamie ustnej. Często: dyspepsja, zaparcia, bóle brzucha, nudności. Niezbyt często: wzdęcia z oddawaniem gazów. Rzadko: niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza moczowego, przyspieszona praca serca, zaburzenia widzenia, biegunka, duszność, wysypka, osłabienie, bóle w klatce piersiowej.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zaburzenia widzenia stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaleganie moczu, ciężkie choroby żołądka i/lub jelit, nużliwość mięśni, jaskrę, zaburzenia rytmu serca, choroby serca, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy przyjmujesz leki inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i okresie karmienia piersią ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.