×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Daktarin (żel) - Miconazoli nitras - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Leczenie i profilaktyka drożdżycy jamy ustnej, gardła oraz przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Żel należy trzymać w ustach przez kilka minut, po czym połknąć.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadrważliwość na mikonazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności wątroby.

Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe, doustne leki przeciwcukrzycowe, cyklosporynę, astemizol, ciazapryd. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (brak apetytu, nudności, wymioty, biegunka). Wyjątkowo reakcje nadwrażliwości, zaburzenia funkcji wątroby.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.