×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Sinomarin - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład woda oczyszczona
hipertoniczny roztwór wody morskiej
Postać aerozol do nosa
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Otolaryngologia
Działanie nawilżające
oczyszczające
udrażnia nos

Wskazania do stosowania

Sinomarin jest szczególnie przydatny: u pacjentów po operacjach (np. przegrody nosowej, plastyce nosa, usuwaniu polipów), w chronicznym i nawracającym zapaleniu zatok; w ostrym i chronicznym nieżycie nosa (alergicznym, wirusowym) i chronicznym zapaleniu zatok obocznych nosa; w przeziębieniu i infekcjach; u osób cierpiących z powodu kataru wywołanego farmaceutykami; u ludzi pracujących w zanieczyszczonym środowisku i wysokim stężeniu kurzu oraz pyłu; dla osób nie mogących przyjmować środków obkurczających naczynia krwionośne (np. z zaburzeniami pracy serca, nadciśnieniowcy, cukrzycy); dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Dawkowanie

Donosowo. 1-3 dawki do każdego przewodu nosowego, 2-3 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Sinomarin jest odpowiedni w każdym wieku (noworodki, niemowlęta, dzieci, młodzież, dorośli).

Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować po terminie ważności.

Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.