Sinomarin - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład hipertoniczny roztwór wody morskiej
woda oczyszczona
Postać aerozol do nosa
Kategoria Wyroby medyczne
Specjalności Otolaryngologia
Działanie udrażnia nos
nawilżające
oczyszczające

Wskazania:

Sinomarin jest szczególnie przydatny: u pacjentów po operacjach (np. przegrody nosowej, plastyce nosa, usuwaniu polipów), w chronicznym i nawracającym zapaleniu zatok; w ostrym i chronicznym nieżycie nosa (alergicznym, wirusowym) i chronicznym zapaleniu zatok obocznych nosa; w przeziębieniu i infekcjach; u osób cierpiących z powodu kataru wywołanego farmaceutykami; u ludzi pracujących w zanieczyszczonym środowisku i wysokim stężeniu kurzu oraz pyłu; dla osób nie mogących przyjmować środków obkurczających naczynia krwionośne (np. z zaburzeniami pracy serca, nadciśnieniowcy, cukrzycy); dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

Dawkowanie:

Donosowo. 1-3 dawki do każdego przewodu nosowego, 2-3 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Sinomarin jest odpowiedni w każdym wieku (noworodki, niemowlęta, dzieci, młodzież, dorośli). Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.