Oframax - Ceftriaxonum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład ceftriakson
Postać proszek do sporządzania roztworu
Kategoria Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Choroby zakaźne i pasożytnicze
Choroby wewnętrzne
Choroby płuc
Działanie bakteriobójcze
antybiotyk

Wskazania:

Ciężkie zakażenia dolnych dróg oddechowych, układu moczowego, zakażenia w obrębie miednicy mniejszej, posocznica, zakażenie ośrodkowego układu nerwowego, zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia w obrębie jamy brzusznej, zakażenia kości i stawów.

Dawkowanie:

Domięśniowo lub dożylnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wysypka skórna, świąd, gorączka polekowa, przejściowy zastój żółci, nadkażenia opornymi bakteriami lub drożdżakami. Bolesne odczyny w miejscu podania.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość ne cafalosporyny, penicyliny, penicylaminę, cierpisz na zaburzenia krzepnięcia, choroby zapalne przewodu pokarmowego, schorzenia nerek i/lub wątroby, Gdy przyjmujesz antybiotyki aminoglikozydowe, piperacylinę, karbienicylinę, mezlocylinę, leki przeciwkrzepliwe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.