Intratect - Immunoglobulin normal human - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład białko ludzkie
Postać roztwór do infuzji
Kategoria Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)
Specjalności Immunologia kliniczna
Działanie immunomodulujące

Wskazania:

Profilaktycznie w pierwotnych i wtórnych niedoborach immunologicznych. Zalecany głównie w profilaktyce zakażeń bakteryjnych i wirusowych u osób z hipo- i agammaglobulinemią oraz leczniczo w samoistnej plamicy małopłytkowej, chorobie Kawasaki, zakażeniu HIV u dzieci, przewlekłej białaczce komórek B, po przeszczepieniu szpiku kostnego u dorosłych, przewlekłej zapalnej polineuropatii demielinacyjnej oraz w innych chorobach autoimmunologicznych, a także w ciężkich zakażeniach bakteryjnych i wirusowych łącznie z leczeniem przyczynowym.

Dawkowanie:

Dożylnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Dreszcze, ból głowy, gorączka, nudności i wymioty, reakcje nadwrażliwości, ból stawów lub pleców, spadek ciśnienia krwi, wstrząs anafilaktyczny, zapalenie opon mózgowych, przemijająca anemia, przejściowe reakcje skórne.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadwagę, nadciśnienie, cukrzycę. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.