Endobulin S/D - Immunoglobulinum humanum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład immunoglobulina G
Postać proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu
Kategoria Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)
Specjalności Immunologia kliniczna
Działanie immunomodulujące

Wskazania:

Pierwotne niedobory odporności, w szpiczaku, przewlekłej białaczce, po przeszczepie szpiku, u dzieci z wrodzonym AIDS i nawracającymi zakażeniami. Ponadto pobudzenie odpowiedzi immunologicznej w samoistnej plamicy małopłytkowej (ITP) u dzieci i dorosłych przy dużym ryzyku krwawienia lub przed zabiegiem chirurgicznym w celu zwiększenia ilości płytek, w zespole Guillain-Barré, w chorobie Kawasaki.

Dawkowanie:

Dożylnie. Wielkość dawki i sposób dawkowania są zależnie od wskazania. W leczeniu substytucyjnym może być konieczne indywidualne ustalenie dawki dla pacjenta w zależności od odpowiedzi farmakokinetycznej i klinicznej. W czasie podawania leku pacjent musi być pod stałą obserwacją. Należy ściśle przestrzegać zalecanej szybkość wlewu.

Możliwe skutki uboczne:

Dreszcze, ból głowy,gorączka, wymioty, reakcje alergiczne, nudności, bóle stawów, spadek ciśnienia krwi oraz bóle pleców. Podanie normalnych ludzkich immunoglobulin może powodować nagłe obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, a w pojedynczych przypadkach wstrząs anafilaktyczny, nawet bez uprzednio stwierdzonej nadwrażliwości. Przy podawaniu normalnych ludzkich immunoglobulin stwierdzano także sporadyczne przypadki przejściowego aseptycznego zapalenia mózgu, zmiany obrazu krwi oraz przemijające odczyny skórne.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, choroby nerek, cukrzycę, choroby naczyń. Gdy przyjmujesz inne leki. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.