Zenapax - Daclizumabum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład daklizumab
Postać koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji
Kategoria Przeciwnowotworowe i immunomodulujące
Specjalności Immunologia kliniczna
Działanie immunosupresyjne

Wskazania:

Profilaktyka ostrego odrzucania przeszczepu po przeszczepieniu nerki,  w skojarzeniu z innymi lekami immunosupresyjnymi.

Dawkowanie:

Dożylnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne:

Zaparcia, nudności, biegunka, wymioty, ból brzucha, zgaga, wzdęcia, obrzęki kończyn, przewodnienie, nadmierne oddawanie moczu, uszkodzenie nerek, ból i zawroty głowy, ból pooperacyjny, ból w klatce piersiowej, gorączka, dreszcze, spadek lub podwyższenie ciśnienia, duszność, obrzęk płuc, kaszel, opóźnione gojenie niezakażonych ran, trądzik, świąd, bezsenność, zmęczenie, niepokój, bóle mięśniowo-kostne, bóle pleców, kołatanie serca, zakrzepica,  krwawienie, odczyn w miejscu podania.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na daklizumab lub pozostałe składniki preparatu. Gdy cierpisz na schorzenia nerek, wątroby. Gdy przyjmujesz leki przeciwwirusowe, przeciwnowotworowe,  glikokortykosteriody, inne leki  immunosupresyjne. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.