Intraglobin F - Immunoglobulinum humanum normale ad usum intravenosum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Zapobieganie i wspomaganie leczenia zakażeń bakteryjnych i wirusowych. Profilaktyka i leczenie zakażeń u chorych z pierwotnymi oraz wtórnymi zespołami niedoboru odporności.

Dawkowanie:

Preparat podaje się dożylnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Preparatu nie należy stosować w przypadku, gdy niedawno przyjęłaś/przyjąłeś szczepionkę lub zamierzasz się zaszczepić.

Możliwe skutki uboczne:

W czasie lub po przetoczeniu preparatu mogą wystąpić objawy nadwrażliwości na lek i odczyny uczuleniowe. Poza tym: ból i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, gorączka, dreszcze, poty, zaczerwienienie skóry, bóle w klatce piersiowej i w okolicy lędźwiowej, nudności, wymioty, bóle brzucha, zaburzenia rytmu serca, wzrost lub spadek ciśnienia tętniczego krwi.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.