×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Detralex - Diosminum, Hesperidinum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Przewlekła niewydolność krążenia żylnego kończyn dolnych (uczucie ciężkości nóg, ból, nocne kurcze). Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Dawkowanie

Doustnie, w czasie jedzenia. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.  

W przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, należy pamiętać, że terapia preparatem jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała. Jeżeli dolegliwości nie ustępują, należy przeprowadzić badanie proktologiczne i wybrać odpowiednią metodę leczenia.

W przypadku zaburzeń krążenia żylnego w kończynach dolnych, efekt terapeutyczny leku można zwiększyć poprzez odpowiedni tryb życia (unikanie ekspozycji słonecznej, unikanie przebywania w pozycji stojącej przez dłuższy czas, utrzymanie odpowiedniego ciężaru ciała, noszenie specjalnych pończoch).


Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Badania przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały wpływu teratogennego leku, podobnie odpowiednio liczebne, dobrze kontrolowane obserwacje u ludzi. Z powodu braku odpowiednich badań dotyczących przenikania leku do mleka matki, stosowanie preparatu w okresie karmienia piersią nie jest zalecane.

Skutki uboczne

Stwierdzono rzadkie przypadki niegroźnych zaburzeń ze strony układu pokarmowego oraz łagodnych zaburzeń neurowegetatywnych nie powodujących konieczności odstawienia leku.

Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu.

W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.