Oculotect Gel - Retinolum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład witamina A
Postać żel do oczu
Kategoria Narządy wzroku i słuchu
Specjalności Okulistyka
Działanie łagodzi objawy zespołu "suchego oka"

Wskazania

Leczenie chorób przebiegających z zespołem suchego oka, takich jak suche zapalenie rogówki i spojówek, niestabilność filmu łzowego lub niewystarczające nawilżanie rogówki.

Dawkowanie

Miejscowo, do worka spojówkoego. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

 

Uwaga! Przed podaniem preparatu do worka spojówkowego należy zdjąć szkła kontaktowe. Przed ich ponownym założeniem należy odczekać co najmniej 30 minut.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Łagodne i przemijające pieczenie lub lepkość powiek i/lub nieostre widzenie, podrażnienie oka i reakcje nadwrażliwości.

 

Lek może przemijająco wpływać na ostrość wzroku. W przypadku wystąpienia zaburzeń widzenia po zastosowaniu leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych do czasu poprawy widzenia.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na retinol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy stosujesz inne preparaty okulistyczne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli przyjmujesz inne leki podawane do oka należy zachować co najmniej 5 minutowy odstęp pomiędzy podaniem poszczególnych leków. Preparat Oculotect Gel należy zawsze podawać jako ostatni.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku podczas ciąży i laktacji, z wyjątkiem sytuacji, gdy podanie leku jest konieczne.