×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Oculotect Gel - Retinolum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład witamina A
Postać żel do oczu
Kategoria Narządy wzroku i słuchu
Specjalności Okulistyka
Działanie łagodzi objawy zespołu "suchego oka"

Wskazania do stosowania

Leczenie chorób przebiegających z zespołem suchego oka, takich jak suche zapalenie rogówki i spojówek, niestabilność filmu łzowego lub niewystarczające nawilżanie rogówki.

Dawkowanie

Miejscowo, do worka spojówkoego. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

 

Uwaga! Przed podaniem preparatu do worka spojówkowego należy zdjąć szkła kontaktowe. Przed ich ponownym założeniem należy odczekać co najmniej 30 minut.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na retinol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

 

Gdy stosujesz inne preparaty okulistyczne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli przyjmujesz inne leki podawane do oka należy zachować co najmniej 5 minutowy odstęp pomiędzy podaniem poszczególnych leków. Preparat Oculotect Gel należy zawsze podawać jako ostatni.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania leku podczas ciąży i laktacji, z wyjątkiem sytuacji, gdy podanie leku jest konieczne.

Skutki uboczne

Łagodne i przemijające pieczenie lub lepkość powiek i/lub nieostre widzenie, podrażnienie oka i reakcje nadwrażliwości.

 

Lek może przemijająco wpływać na ostrość wzroku. W przypadku wystąpienia zaburzeń widzenia po zastosowaniu leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych do czasu poprawy widzenia.