×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Preductal MR - Trimetazidini dihydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Długotrwałe leczenie choroby niedokrwiennej serca - zapobieganie napadom dławicy piersiowej. Leczenie wspomagające zaburzeń ślimakowo-przedsionkowych wywołanych niedokrwieniem, takich jak zawroty głowy, szumy uszne, niedosłuch.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Tabletki należy przyjmować podczas posiłków, popijając wodą.

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

dy masz nadwrażliwość trimetazydynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, schorzenia wątroby i/lub nerek.

Gdy przyjmujesz inne lek. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak odpowiednich badań potwierdzających bezpieczeństwo nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią.

Skutki uboczne

Rzadko zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty) o niewielkim nasileniu.

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.