×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Warfin - Warfarinum natricum - zastosowanie, działanie i opis

Podstawowe informacje
Skład warfaryna
Postać tabletki
Kategoria Krew i układ krwiotwórczy
Specjalności Hematologia
Kardiologia
Działanie przeciwzakrzepowe
Zamów w doz.pl Warfin, tabletki, 3 mg, 100 szt
Warfin, tabletki, 5 mg, 100 szt

Wskazania do stosowania

Profilaktyka i leczenie zakrzepicy żył głębokich i zatorowości płucnej, wtórne zapobieganie zawałowi serca, zapobieganie powikłaniom zakrzepowo-zatorowym, w profilaktyce pozawałowej serca.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.

 

Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

 

Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na substancje czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu,  nadciśnienie tętnicze, schorzenia serca, wątroby, nerek, tarczycy, dziedziczną nietolerancję galaktozy, niedobór laktazy Lapp, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy, skłonność do krwawień (chorobę von Willebranda, hemofilię, małopłytkowość, zaburzenia czynności płytek) lub jesteś obarczony ryzykiem krwawienia (np. z powodu przebytych w ostatnim czasie interwencji chirurgicznych).

 

Warfaryna wchodzi w interakcje z wieloma lekami. Poinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, nawet tych, które dostępne są bez recepty.

 

Jeśli jesteś lub przypuszczasz ,że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosuje się leku w  6-12 tygodniu ciąży oraz po upływie połowy III trymestru ciąży. Warfaryna nie przenika do pokarmu kobiecego, w razie konieczności stosuje się w okresie karmienia piersią.

Skutki uboczne

Często krwawienia, nudności, wymioty i biegunka.

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.