Laktomag B6 - Magnesii hydroaspartas, Pyridoxinum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Zapobiegawczo i leczniczo w stanach niedoboru i zwiększonego zapotrzebowania na magnez, m.in. w ciąży, laktacji, okresach szybkiego wzrostu, ciężkiej pracy fizycznej, w czasie intensywnych ćwiczeń sportowych, rekonwalescencji, u osób w podeszłym wieku (zwłaszcza z niedomogą krążenia). W zaburzeniach rytmu serca, zaburzeniach wchłaniania, wyniszczeniu, stanach zmęczenia, rozdrażnienia, zaburzeniach snu, bólach głowy i mięśni, podczas długotrwałego stosowania leków moczopędnych, przeczyszczających, uspokajających, doustnych środków antykoncepcyjnych, podczas kuracji antybiotykami (zwłaszcza aminoglikozydami), lekami blokującymi receptory (H2), w czasie kuracji odchudzających, przy niewłaściwym odżywianiu się tylko białym pieczywem, produktami gotowanymi i konserwowanymi, przy nadmiarze tłuszczów, cukru, wapnia, kawy i alkoholu. Zawarta w preparacie witamina B6 (pirydoksyna) zwiększa wchłanianie magnezu, ułatwiając jego przyswajanie.

Dawkowanie:

Doustnie. Profilaktycznie - dorośli i dzieci powyżej 10 roku życia - 3 razy dziennie 1 tabletkę; dzieci: 1-3 rok życia - 1/2 tabletki 2 razy dziennie, 4-6 rok życia - 1/2 tabletki 3 razy dziennie, 7-10 rok życia - 1 tabletkę 2 razy dziennie. Leczniczo według zaleceń lekarza.

Możliwe skutki uboczne:

Po dużych dawkach mogą wystąpić objawy ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, nudności, zaparcia, rzadziej - biegunka).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, zwolnioną akcję serca (poniżej 50 uderzeń na minutę), ciężką niewydolność wątroby i/lub nerek, nużliwość mięśni, wysoki poziom magnezu i/lub witaminy B6 w organizmie, fenyloketonurię. Gdy przyjmujesz preparaty wapnia i fosforanów, tetracykliny, związki żelaza i fluoru (także fluorochinolony) oraz doustne leki przeciwkrzepliwe - pochodne warfaryny (należy zachować 3-godzinną przerwę między podaniem tych leków i preparatu), preparaty L-dopy. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią należy stosować po konsultacji z lekarzem.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.