Produkt w kategoriach

Sulfarinol, krople do nosa, 20 ml

Sulfarinol, krople do nosa, 20 ml

13.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Krople do nosa Sulfarinol są białym, oleistym płynem zawierającym 2 substancje czynne.

Skład

Substancje czynne:

- sulfatiazol 50mg/1ml

- azotan nafazoliny 1mg/1ml

Substancje pomocnicze: parafina ciekła, woda, wosk biały,

Dawkowanie

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia to 1-2 krople co 4-6 godzin do każdego otworu nosowego. Lek należy zakroplić do każdego otworu nosowego na skrzydełko nosa, następnie kilkakrotnie zasinąć nos palcem wskazującym i kciukiem. Przed użyciem wstrząsnąć.

Działanie

Bakteriostatyczne na bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne; adrenomimetyczne. Miejscowe zastosowanie na błonę śluzową nosa powoduje po ok. 5 minutach skurcz rozszerzonych naczyń krwionośnych co prowadzi do hamowania objawów związanych ze stanem zapalnym m.in. obrzęku i wysięku.

Wskazania

Preparat stosowany w krótkotrwałym, doraźnym leczeniu objawów przekrwienia błony śluzowej nosa, w katarze, uczuciu zatkania nosa, obrzęku błony śluzowej nosa, spowodowanych przez stan zapalny związany z zakażeniem bakteryjnym.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku kiedy:

- u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku

- jeśli u pacjenta występuje uczulenie na sulfonamidy

- jeśli u pacjenta występuje jaskra z zamkniętym kątem przesączania

- jeśli u pacjenta występuje nieżyt nosa wysychający

- u dzieci poniżej 12 roku życia

 

Działania niepożądane

Możliwe działania niepożądane:

- objawy uczuleniowe (wysypka skórna, obrzęk warg)

- kichanie

- kłujący ból nosa

- uczucie pieczenia

- zwiększone wydzielanie z nosa

- stany uczuleniowe

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie leków zawierających nafazolinę u chorych leczonych trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi może nasilać ich działanie na naczynia krwionośne. Jednoczesne stosowanie inhibitorów MAO może prowadzić do przełomu nadcisnieniowego.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 828 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sulfarinol - Naphazolini nitras, Sulfathiazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

sulfatiazol nafazolina

Postać:

krople do nosa

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna

Działanie :

bakteriostatyczne zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa

Wskazania:

Krótkotrwałe, doraźne leczenie objawów przekrwienia błony śluzowej nosa - katar, uczucie zatkania nosa, obrzęk błony śluzowej nosa, spowodowanych przez stan zapalny związany z zakażeniem bakteryjnym.

Dawkowanie:

Zakraplać do każdego otworu nosowego. Dorośli: 1-2 krople co 4-6 godzin. Nie stosować dłużej niż 3-5 dni. Nie stosować u dzieci do ukończenia 12 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Kichanie, kłujący ból nosa, uczucie pieczenia i zwiększenie wydzieliny z nosa. Ze względu na szybkie wchłanianie preparatu mogą wystąpić działania ogólne: wzrost ciśnienia, nudności, ból i zawroty głowy, kołatanie serca, senność i ospałość, zwolnienie akcji serca. Długotrwałe stosowanie preparatu może prowadzić do miejscowych zmian w nabłonku związanych z jego niedotlenieniem oraz do ponownego rozszerzenia naczyń nie reagującego na zwiększenie dawki.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na jaskrę. Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, leki należące do grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} } }