Dolgit Gel, 50 mg/g, żel, 50 g

ibuprofen w żelu, ból stawów, ból mięśni, urazy

16.49 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

DOLORGIET PHARMACEUTICALS
Otto-von-Guericke-Str. 1
53757 Sankt Augustin, Niemcy

Opis

Żel do smarowania skóry Dolgit Gel to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny.  Zawiera on ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i stosuje się go m. in. w: miejscowym leczeniu bólów mięśni, zwyrodnienieowych chorobach stawów czy po urazach sportowych. Lek wykorzystuje się również podczas zabiegów jonoforezy. Dolgit Gel można stosować u osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 14 lat.

Skład

Substancją czynną jest ibuprofen.

1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to: alkohol izopropylowy, solketal (2,2-dimetylo-4-hydroksymetylo-1,3-dioksalan), poloksamer 407, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha (Miglyol 812), olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dolgit Gel podaje się miejscowo, na skórę. Leku nie stosuje się pod opatrunkiem okluzyjnym.

Zwykle stosowane dawkowanie żelu Dolgit Gel u dorosłych i młodzieży od 14 lat to aplikacja od 3 do 4 razy na dobę pasku żelu o długości 4-10 cm (2 g do 5 g, co odpowiada 100 do 250 mg iburpofenu) na bolące miejsce. Żel zwykle po nałożeniu na skórę wciera się.

Leku nie należy stosować częściej niż co 4 godziny. Dawka dobowa wynosi 12 g żelu, czyli 600 mg ibuprofenu.

Wchłanianie substancji czynnych poprzez skórę jest zwiększone podczas zabiegów jonoforezy (specjalna forma elektroterapii). Lek Dolgit Gel stosuje się pod katodą (pole ujemne). Zazwyczaj stosowane natężenie wynosi 0,1 do 0,5 mA na 5 cm2 powierzchni elektrody, a czas trwania zabiegu wynosi maksymalnie 15 minut.

W przypadku braku poprawy po upływie 10 dni od zastosowania, należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Dolgit Gel zawiera substancję czynną z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), w związku z czym żel działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Wskazania

Dolgit Gel stosuje się w miejscowym leczeniu: bólów mięśni; bólów w przebiegu zwyrodnieniowych chorób stawów, reumatycznych schorzeń stawów obwodowych i kręgosłupa; zmian zapalnych tkanek okołostawowych (np. kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł i torebek stawowych) oraz bolesnej sztywności barku, bólów okolicy lędźwiowej kręgosłupa, zmian pourazowych związanych z uprawianiem sportu lub powypadkowych (np. stłuczeń, skręceń).

Przeciwwskazania

Nie stosować żelu u pacjentów uczulonych na substancję czynną, na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) czy na którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania produktu leczniczego jest wystąpienie w przeszłości u pacjenta: pokrzywka, alergiczne zapalenie błon śluzowych nosa, astma po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): niespecyficzne reakcje alergiczne, zaczerwienienie skóry, mrowienie w miejscu podania, astma, pogorszenie stanu astmatycznego, duszność, skurcz oskrzeli, wysypki różnego typu, świąd pokrzywka, choroby pęcherzowe skóry, ból brzucha, niestrawność.

Częstość nieznana: lek może zwiększać wrażliwość skóry na światło.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Dolgit Gel zawiera substancje zapachowe: alkohol benzylowy, benzoesan benzylu, cytral, cytronelol, kumaryna, eugenol, farnezol, geraniol, limonen / d-limonen, linalol, przez co może może powodować reakcje alergiczne.

Leku Dolgit Gel nie należy stosować na otwarte rany, błony śluzowe i w okolice oczu.

W trakcie stosowania leku Dolgit Gel należy unikać wystawiania leczonej powierzchni ciała na działanie promieni słonecznych, gdyż grozi to wystąpieniem reakcji nadwrażliwości na światło (fotouczulenia). W razie wystąpienia wysypki należy odstawić lek.

Jeżeli nie ma potrzeby smarowania rąk w celach leczniczych, to po każdorazowym wsmarowaniu leku należy umyć ręce.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Dotychczas nie są znane wzajemne oddziaływania miejscowo stosowanego ibuprofenu z innymi lekami. Jednoczesne przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych może zwiększyć częstość występowania objawów niepożądanych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku Dolgit Gel w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Nie należy stosować leku Dolgit Gel w okresie karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Żel nie jest przeznaczony do leczenia dzieci poniżej 14 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Jonoforeza to zabieg fizykoterapeutyczny, który wykorzystuje prąd leczniczy. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest fakt, że ma działanie miejscowe, czyli wykorzystywane w nim leki nie obciążają całego organizmu (przede wszystkim przewodu pokarmowego), a działają jedynie tym w miejscu ciała, w którym są one pacjentowi potrzebne.

  • Nie zawsze jesteśmy w stanie codziennie wylewać siódme poty podczas biegania, jazdy na rowerze, treningu na siłowni czy w sali fitness. Wyrzuty sumienia z powodu braku aktywności fizycznej można zniwelować, wybierając się na spacer. Pozornie niewymagająca dużego wysiłku forma ruchu to bardzo efektywny sposób na cieszenie się zdrowiem i witalnością.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij