Apap Direct, 500 mg, granulat, 6 saszetek
7.40 zł

Apap Direct, 500 mg, granulat, 6 saszetek

Apap Direct, 500 mg, granulat, 6 saszetek
Ostatnia cena produktu
7.40 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Paracetamol należy do grupy farmakoterapeutycznej analgetyków (leków przeciwbólowych), które równocześnie działają jako antypiretyki (leki przeciwgorączkowe) i słabe leki przeciwzapalne.

Skład

1 saszetka zawiera:
substancję czynną: paracetamol 500 mg
Ponadto lek zawiera: sorbitol, talk, kopolimer metakrylanu butyl zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmelozę sodową, sukraloza, magnezu stearynian, hypromelozę, kwas stearynowy, sodu laurylsiarczan, tytanu dwutlenek, N,2,3-trimetylo-2-(propan-2-ylo) butanamid, symetykon, aromat truskawkowy.

Dawkowanie

Dawkę ustala się na podstawie informcaji podanych w poniższej tabeli. Dawka leku zależy od wieku i masy ciała, zwykle jednorazowa dawka wynosi 10-15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, do całkowitej dobowej do 60-75 mg/kg masy ciała.
Odpowiedni odstęp między dawkami zależy od objawów i maksymalnej całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę.
 

Masa ciała (wiek) Pojedyncza dawka Maksymalna dawka dobowa
26-40 kg
(8-12 lat)
500 mg paracetamolu (1 saszetka) 1500 mg paracetamolu (3 saszetki)
>40 kg
(dzieci w wieku powyżej 12 lat i osoby dorosłe)
500 - 1000 mg paracetamolu (1-2 saszetki) 3000 mg paracetamolu (6 saszetek po 500 mg)

Lek Apap Direct podaje się wyłącznie doustnie.
Nie należy przyjmować leku po posiłku.
Granulat należy przyjąć bezpośrednio do jamy ustnej na język, a następnie połknąć bez popijania.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.

Wskazania

Apap Direct stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z jego składników
  • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby

Działania niepożądane

Możliwe jest wystąpienie następujących rzadkich działań niepożądanych:

  • niedokrwistość
  • niedokrwistość niehemolityczna i choroby szpiku kostnego z zaburzonym wytwarzaniem krwinek
  • małopłytkowość
  • zaburzenia zewnątrzwydzielnicze trzustki, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki
  • objawy alergiczne
  • pokrzywka
  • reakcje anafilaktyczne
  • alergie na pożywienie i leki
  • choroby nerek

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 888 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Apap Direct - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

granulat

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Apap Direct stosuje się w celu obniżenia gorączki i złagodzenia łagodnego lub umiarkowanego bólu. 

Dawkowanie:

Doustnie. Dawka leku zależy od wieku i masy ciała, zwykle jednorazowa dawka wynosi 10–15 mg paracetamolu na kilogram masy ciała, do całkowitej dawki dobowej do 60-75 mg/kg masy ciała. Nie należy przyjmować leku Apap Direct po posiłku. Granulat należy przyjąć bezpośrednio do jamy ustnej na język, a następnie połknąć bez popijania wodą. Odpowiedni odstęp między dawkami zależy od objawów i maksymalnej całkowitej dawki dobowej. Należy zachować co najmniej 6-godzinny odstęp pomiędzy dwiema dawkami, co oznacza podawanie leku maksymalnie 4 razy na dobę.  Dzieci 8 -12 lat (26-40 kg): dawka pojedyńcza: 500 mg paracetamolu (1 saszetaka); maksymalna dawka dobowa: 1500 mg paracetamolu (3 saszetki). Dzieci w wieku powyżej 12 lat i osoby dorosłe (powyżej 40 kg): dawka pojedyńcza: 500 - 1000 mg (1-2 saszetki); maksymalna dawka dobowa: 3000 mg (6 saszetek). Nie należy również przyjmować paracetamolu równocześnie z alkoholem.  Jeśli objawy nasilą się, lub nie ustąpią po 3 dniach lub pojawi się wysoka gorączka, należy skonsultować się z lekarzem.  

Możliwe skutki uboczne:

Możliwe jest wystąpienie następujących rzadkich działań niepożądanych:niedokrwistość; niedokrwistość niehemolityczna i choroby szpiku kostnego z zaburzonym wytwarzaniem krwinek (zwane depresją szpiku kostnego); małopłytkowość; zaburzenia zewnątrzwydzielnicze trzustki, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki objawy alergiczne, pokrzywka, reakcje anafilaktyczne; alergie na pożywienie i leki, choroby nerek.   Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Apap Direct, ciężką niewydolność wątroby lub nerek,  alkoholową chorobę wątroby bez cech marskości, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, anemię hemolityczną, zespół Gilberta (dziedziczna żółtaczka niehemolityczna).  Gdy przyjmujesz probenecyd (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej/podagry), leki potencjalnie uszkadzające wątrobę, np. fenobarbital (tabletki nasenne), fenytoina; karbamazepina, prymidon (leki przeciwpadaczkowe) i ryfampicyna (stosowana w leczeniu gruźlicy) - równoczesne przyjmowanie tych leków i paracetamolu może powodować uszkodzenie wątroby; metoklopramid i domperydon (stosowane w leczeniu nudności) mogą przyspieszać wchłanianie i początek działania paracetamolu; leki spowalniające opróżnianie żołądka mogą opóźniać wchłanianie i początek działania paracetamolu; cholestyraminę (stosowana do zmniejszenia zwiększonego stężenia tłuszczów surowicy) może zmniejszać wchłanianie i początek działania paracetamolu; leki zmniejszające krzepliwość krwi (doustne leki przeciwzakrzepowe, szczególnie warfaryna). Wielokrotne przyjmowanie paracetamolu przez dłużej niż tydzień nasila tendencję do krwawień.Dlatego długotrwałe stosowanie paracetamolu może odbywać się jedynie pod kontrolą lekarza.Sporadyczne przyjmowanie paracetamolu nie ma istotnego wpływu na skłonność do krwawień. Jednoczesne podawanie paracetamolu i zydowudyny zwiększa tendencję do zmniejszania się liczby białych krwinek (neutropenii), co zaburza układ odpornościowy i zwiększa ryzyko zakażeń. Dlatego lek Apap Direct można przyjmować równocześnie z zydowudyną jedynie na zalecenie lekarza. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus