Na receptę

Moviprep, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, 1 zestaw

roztwór

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

63,99 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
63,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!

Dostępny w 200 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Norgine BV
Antonio Vivaldistraat 150
1083HP Amsterdam Holandia

Producent

NORGINE PHARMA

Opis

Moviprep to lek przeczyszczający w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego o smaku cytrynowym składający się z czterech saszetek. W opakowaniu znajdują się dwie duże saszetki („saszetka A”) i dwie małe saszetki („saszetka B”). Do przeprowadzenia pojedynczego cyklu leczenia potrzebne są wszystkie cztery saszetki.

Skład

Saszetka A zawiera następujące substancje czynne: Makrogol 3350 100 g; Sodu siarczan bezwodny 7,500 g; Sodu chlorek 2,691 g; Potasu chlorek 1,015 g.

Saszetka B zawiera następujące substancje czynne: Kwas askorbowy 4,700 g; Sodu askorbinian 5,900 g.

Stężenie jonów elektrolitów po rozpuszczeniu obu saszetek w jednym litrze wody wynosi: Sód 181,6 mmol/l (z czego absorbowalne jest nie więcej niż 56,2 mmol); Siarczany 52,8 mmol/l; Chlorki 59,8 mmol/l; Potas 14,2 mmol/l; Askorbinian 29,8 mmol/l.

Substancje pomocnicze: Aspartam (E951), Acesulfam potasowy (E950), Aromat cytrynowy zawierający maltodekstrynę, citral, olejek cytrynowy, olejek limonkowy, gumę ksantan, witaminę E.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to dwa litry roztworu sporządzanego w następujący sposób: Opakowanie zawiera dwie przezroczyste torebki, z których każda zawiera jedną parę saszetek: saszetkę A i saszetkę B. Każdą parę saszetek (A i B) należy rozpuścić wodzie, by uzyskać jeden litr roztworu. To opakowanie wystarcza więc do sporządzenia dwóch litrów roztworu Moviprep.

Jak przygotować Moviprep: Otworzyć jedną przezroczystą torebkę i wyjąć saszetki A i B. Dodać zawartość obydwu saszetek, A i B, do dzbanka z miarką o pojemności co najmniej 1 litra. Dolać wody aż do poziomu jednego litra zaznaczonego na dzbanku i mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia proszku. Roztwór Moviprep powinien być przezroczysty lub odrobinę mętny.

Pierwszy litr roztworu Moviprep należy wypić w ciągu godziny do dwóch. Pacjent powinien starać się wypić pełną szklankę co 10–15 minut.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Działanie

Lek Moviprep działa przeczyszczająco. 

Wskazania

Lek Moviprep jest stosowany w celu oczyszczenia jelita przed zabiegami klinicznymi wymagającymi oczyszczonego jelita, jak np. przed badaniem endoskopowym lub radiologicznym jelita.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu oraz u pacjentów: z niedrożnością lub perforacją jelit lub żołądka; z zaburzeniami opróżniania żołądka (np. gastroparezę); z niedrożnością jelita; z fenyloketonurią (ze względu na zawartość aspartamu); z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (ze względu na zawartość askorbinianów); z toksycznym rozszerzeniem okrężnicy olbrzymiej (poważne powikłanie ostrych stanów zapalnych jelita grubego, w tym choroby Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Typowym objawem po przyjęciu leku Moviprep jest biegunka.

Pacjent powinien przerwać przyjmowanie leku Moviprep i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli zauważy którykolwiek z poniższych objawów: wysypka lub świąd; obrzęk twarzy, kostek lub innych części ciała; kołatanie serca; znaczne zmęczenie; duszność.

Jeśli w ciągu 6 godzin od przyjęcia leku Moviprep nie nastąpi wypróżnienie, należy zaprzestać przyjmowania leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Bardzo częste działania niepożądane (występują u więcej niż 1 na 10 osób): Ból brzucha, wzdęcia, zmęczenie, ogólne złe samopoczucie, ból odbytu, nudności i gorączka.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność podczas stosowania Moviprep u pacjentów z: tendencją do zwracania połkniętych napojów, pożywienia lub kwasu z żołądka lub problemy z połykaniem; chorobami nerek; niewydolnością serca lub chorobą serca; wysokim ciśnieniem krwi, nieregularnym biciem serca lub kołataniem serca; chorobami tarczycy; odwodnieniem organizmu; fazą zaostrzenia choroby zapalnej jelit (choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego).

Jeśli podczas przyjmowania leku Moviprep do oczyszczania jelita, u pacjenta wystąpi nagły ból brzucha lub krwawienie z odbytu, należy skontaktować się z lekarzem lub bezzwłocznie zgłosić się po pomoc medyczną.

Płyn zawarty w leku Moviprep rozpuszczonym w wodzie nie zastępuje płynów przyjmowanych normalnie. Należy przyjmować normalną ilość płynów.

Nie należy przyjmować żadnych pokarmów stałych od chwili rozpoczęcia przyjmowania leku Moviprep do zakończenia badania.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

W przypadku przyjmowania innych leków należy je przyjąć na co najmniej godzinę przed przyjęciem lub co najmniej godzinę po przyjęciu leku Moviprep, ponieważ w przeciwnym razie leki mogą zostać wypłukane z układu pokarmowego i mogą nie działać skutecznie.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Produkt powinien być przyjmowany w okresie ciąży oraz karmienia piersią wyłącznie, jeśli lekarz uzna to za konieczne.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Moviprep nie powinny przyjmować dzieci i młodzież poniżej 18 lat.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij