Vidisic, (2 mg/g), żel do oczu, 10 g (import równoległy, InPharm)
16.99 zł

Vidisic, (2 mg/g), żel do oczu, 10 g (import równoległy, InPharm)

Vidisic, (2 mg/g), żel do oczu, 10 g (import równoległy, InPharm)
Ostatnia cena produktu
16.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat typu sztuczne łzy stosowany przy leczeniu zespołu suchego oka.

Importer: InPharm
Kraj: Czechy
Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

1 g żelu: karbomer 2 mg, cetrimid, wodorotlenek sodu, sorbitol, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Dawkowanie należy ustalić indywidualnie. 1 kropla do worka spojówkowego 3-5 razy na dobę lub częściej oraz 30 min przed snem. Jeśli preparat stosowany jest z innymi kroplami do oczu, należy zachować 5 min odstęp pomiędzy zastosowaniem leków; jeżeli preparat stosowany jest z innymi maściami do oczu, należy zachować 15 min odstęp pomiędzy zastosowaniem leków. Preparat powinien być stosowany jako ostatni.

Działanie

Zawiera wielkocząsteczkowy hydrofilny polimer o pH i osmolalności podobnej do płynu łzowego. Żel wiąże wodę i tworzy ochronny film na powierzchni oka o właściwościach poślizgowych.

Wskazania

Preparat w postaci żelu do oczu stosowany w profilaktyce i leczeniu zespołu "suchego oka" o różnej etiologii. Zastępuje naturalne łzy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne. Zawarty w preparacie cetrimid (konserwant) może powodować podrażnienie oka (pieczenie, przekrwienie, uczucie obecności ciała obcego) i uszkadzać nabłonek rogówki.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zużyty lek wyrzucić po 6 tygodniach od pierwszego otwarcia tuby.

Miękkie soczewki kontaktowe należy zdjąć przed zakropleniem preparatu; można je ponownie założyć po upływie co najmniej 15 min. Preparat może powodować przemijające zaburzenia widzenia na kilka min po podaniu, do czasu ustąpienia tych dolegliwości należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Część ciała