Gaviscon o smaku mięty Saszetki, zawiesina doustna, 10 ml, 12 saszetek

wodorowęglan sodu, zawiesina, refluks, zgaga

Produkt usunięty z oferty

Dostawa

  • ODBIÓR W APTECE

    BEZPŁATNIE

  • Kurier DHL

    9.99 zł

Polecane zamienniki

O produkcie

Opis

Zawiesina doustna Gaviscon o smaku mięty Saszetki to lek hamujący refluks żołądkowo-przełykowy. Produkt leczniczy można zastosować bezpośrednio z opakowania, natychmiast po wstrząśnięciu. Lek zapobiega cofaniu się treści żołądkowej do 4 godzin, przeciwdziałając w tym czasie uczuciu dyskomfortu w przełyku. Zawiesinę Gaviscon stosuje się w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, jak np. zgaga, niestrawność, oraz u osób z refluksowym zapaleniem przełyku. Lek nie zawiera glutenu oraz cukru.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: alginianu sodu, wodorowęglanu sodu oraz węglanu wapnia.

W 1 dawce (10 ml) znajduje się: 500 mg alginianu sodu, 267 mg wodorowęglanu sodu oraz 160 mg węglanu wapnia.

Substancje pomocnicze: karbomer 974P, metylu (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, sodu wodorotlenek, aromat miętowy nr 4, aromat miętowy nr 5 oraz woda oczyszczona.

Produkt leczniczy nie zawiera glutenu, a także cukru.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy wstrząsnąć przed użyciem, stosować doustnie. Dawkowanie Gavisconu o smaku mięty Saszetki u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat to 10 do 20 ml leku (1 lub 2 saszetki) po posiłkach oraz przed snem (maksymalnie 4 razy dziennie).

Działanie

Działanie Gavisconu o smaku mięty Saszetki polega na hamowaniu refluksu żołądkowo-przełykowego, przez wytworzenie warstwy alginianowego żelu o pH bliskiemu 7, która utrzymuje się na powierzchni treści żołądkowej do 4 godzin, zapobiegając cofaniu się jej i łagodząc objawy choroby.

Wskazania

Gaviscon o smaku mięty Saszetki stosuje się w leczeniu objawowym refluksu żołądkowo-przełykowego, objawiającego się między innymi:zgagą, odbijaniem, niestrawnością np. po posiłkach czy podczas ciąży. Wskazaniem do zastosowania leku są  objawy towarzyszące refluksowemu zapaleniu przełyku.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników produktu leczniczego.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli wystąpią działania niepożądane należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem.
Bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10 000 pacjentów) mogą wystąpić reakcje alergiczne na składniki leku. Mogą wystąpić objawy takie jak wysypki skórne, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera niewielkie ilości sodu (6,2 mmol/10 ml) i wapnia (1,6 mmol/10 ml), dlatego Pacjenci, u których wymagane jest znaczne ograniczenie podaży tych składników w diecie powinni
skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku chorób nerek lub serca, gdyż zwiększona zawartość soli zwiększa ryzyko tych chorób.

Lek Gaviscon o smaku mięty Saszetki zawiera parahydroksybenzoesan metylu (E218) i propylu (E216), które mogą powodować reakcje alergiczne (również opóźnione).

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.
Przed pierwszym użyciem leku sprawdzić zabezpieczenie na zakrętce czy nie jest odłamane.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nie należy stosować tego leku w ciągu dwóch godzin od zastosowania innych leków ponieważ może to wpływać na skuteczność niektórych leków.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Gaviscon o smaku mięty Saszetki można stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Produkt leczniczy przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 12 lat, w przypadku młodszych dzieci lek można podawać tylko po konsultacji z lekarzem

Producent

RECKITT BENCKISER HEALTHCARE
Dansom Lane
Hull HU8 7DS, UK

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij