Gaviscon o smaku mięty, zawiesina doustna, 150 ml
Gaviscon o smaku mięty, zawiesina doustna, 150 ml
11.99 zł

Gaviscon o smaku mięty, zawiesina doustna, 150 ml

Gaviscon o smaku mięty, zawiesina doustna, 150 ml
11.99 zł
BEZPŁATNIE

Gaviscon - Natrii alginas,Natrii hydrogenocarbonas,Calcii carbonas - zastosowanie i działanie

Skład:

wodorowęglan sodu węglan wapnia alginianu sodu

Postać:

zawiesina tabletki do żucia

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie:

zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej

Wskazania:

Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność, na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży, a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Dawkowanie:

Doustnie. Zawiesina - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w przypadku wystąpienia objawów 10-20 ml po posiłku i przed snem (do 4 razy na dobę). Tabletki - dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: w przypadku wystąpienia objawów od 2 do 4 tabletek po posiłkach i przed snem (do 4 razy na dobę). Tabletkę należy dokładnie przeżuć przed połknięciem. Dzieciom w wieku poniżej 12 lat: podawać tylko po konsutlacji z lekarzem.   Uwaga! Jeśli objawy nie ustępują po 7 dniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (wyspyka skórna, świąd, trudności w oddychaniu, zawroty głowy, obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, choroby nerek i/lub serca, fenyloketonurię (tabletki zawierają aspartam).   Gdy przyjmujesz inne leki. Nie należy stosować leku Gaviscon w ciągu 2 godzin od doustnego zastosowania innych leków ponieważ może to wpływać na skuteczność niektóych leków.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Opis

Gaviscon jest produktem leczniczym tworzącym ochroną warstwę ochronną, która zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka.

Skład

Substancjami czynnymi leku są alginianu sodu (Natrii alginas), wodorowęglan sodu (Natrii hydrogenocarbonas) oraz węglan wapnia (Calcii carbonas).

10 ml leku zawiera 500 mg alginianu sodu, 267 mg wodorowęglanu sodu oraz 160 mg węglanu wapnia.

Substancje pomocnicze: leku to karbomer 974P, metylu (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, sodu wodorotlenek, aromat miętowy nr 4, aromat miętowy nr 5 oraz woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zwykle stosowana dawka leku Gaviscon osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku zycia to od 10 - 20 ml w przypadku wystąpienia objawów po posiłkach i przed snem (do czterech razy na dobę).

 • Lek wstrząsnąć przed użyciem.
 • Jeśli objawy nie ustąpią po 7 dniach leczenia, należ skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Lek Gaviscon tworzy ochronną warstwę utrzymującą się na powierzchni treści żołądkowej. Warstwa ta zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej z żołądka, co powoduje zmniejszenie bólu i uczucia dyskomfortu w gardle i jamie ustnej. Zgaga może pojawiać się po posiłkach (głównie tłustych i ostrych) lub podczas ciąży, lub u pacjentów z objawami zapalenia ściany przełyku (np. trudnościami i (lub) utrudnionym przełykaniem, bólem w jamie ustnej, wymiotami).

Wskazania

Gaviscon jest stosowany w leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak:

 • odbijanie,
 • zgaga,
 • niestrawność,

na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży a także u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Przeciwwskazania

Leku Gaviscon nie powinno się przyjmować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Gaviscon może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów):

 • wysypka skórna, świąd,
 • trudności w oddychaniu,
 • zawroty głowy,
 • obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Lek zawiera sód i wapń.
 • Produkt leczniczy zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E218) i propylu parahydroksybenzoesan (E216), które mogą powodować reakcje alergiczne.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 30 st.C.
 • Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.
 • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Nie należy stosować tego leku w ciągu dwóch godzin od doustnego zastosownia innych leków ponieważ może to wpływać na skuteczność niektórych leków

Ciąża i karmienie piersią

Lek ten można stosować podczas ciąży i karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Producent

RECKITT BENCKISER POLAND SA
Wołoska 22
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Specyfika
Układy narządowe
Pora stosowania
Smak
Sposób aplikacji
PRODUCENT