Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana, zawiesina do wstrzykiwań, 1 ampułka 0,5ml
Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana, zawiesina do wstrzykiwań, 1 ampułka 0,5ml
24.99 zł

Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana, zawiesina do wstrzykiwań, 1 ampułka 0,5ml

Szczepionka przeciw tężcowi adsorbowana Tetana, zawiesina do wstrzykiwań, 1 ampułka 0,5ml
24.99 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Tetana - Vaccinum tetani adsorbatum - zastosowanie i działanie

Skład:

toksoid tężcowy

Postać:

zawiesina do wstrzykiwań

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze Medycyna rodzinna

Działanie:

czynne uodpornienie przeciw tężcowi

Wskazania:

Czynne uodpornienie przeciw tężcowi dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach Programu Szczepień Ochronnych, u kobiet w ciąży, nieszczepionych, a spodziewających się, że poród może się odbywać w warunkach niehigienicznych, w profilaktyce czynno-biernej tężca w przypadkach ran zanieczyszczonych i z dużym prawdopodobieństwem obecności Clostridium tetani.   Szczepionka przeznaczona jest do szczepienia podstawowego i przypominającego.

Dawkowanie:

Głęboko podskórnie, według zaleceń lekarza.   Szczepienie powinno być poprzedone badaniem lekarskim i wywiadem na temat ogólnego stanu zdrowia szczepionego oraz wcześniej wykonanych i zanotowanych szczepień.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Odczyn ogólny: ból głowy, podwyższona temperatura ciała, dreszcze, nadmierne pocenie się, złe samopoczucie (obajwy te występują rzadko i zwykle ustępują po 24-48 godzinach). Odczyn miejscowy: zaczerwienie, bolesny obrzęk i swędzenie w miejscu wstrzyknięcia. Ponadto zaburzenia żołądka i jelit (objawy nadwrażliwości ze strony układu pokarmowego), zaburzenia krwi i układu chłonnego (trombocytopenia), zaburzenia układu nerwowego.   Szczepionka nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, ostre stany chorobowe przebiegające z gorączką (łagodne infekcje nie są przeciwwskazaniem do podania szczepionki), chorobę przewlekłą w fazie zaostrzenia ( w tych przypadkach szczepienie należy przełożyć aż do ustąpienia zaostrzenia choroby) lub jeśli po poprzednim podaniu szczepionki wystąpiła trombocytopenia lub objawy neurologiczne.   Gdy przyjmujesz leki wpływające na aktywność układu immunologicznego. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Szczepionka może być podana w ciąży, jeżeli jest takie wskazanie. Brak danych na temat podawania szczepionki w okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Sposób aplikacji
PRODUCENT