Na receptę

Atywia, 0,03 mg + 2 mg, tabletki powlekane, 21 szt.

tabletka

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

36,99 zł
Cena za szt.: 1,76 zł

SZYBKI ODBIÓR W APTECE
36,99 zł

Nie chcesz czekać na dostawę? Sprawdź, w której lokalnej aptece możesz zarezerwować ten produkt i odebrać go już w 30 minut!
Rezerwując produkt w tej opcji nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Dostępny w 610 aptekach .

Zarezerwuj w aptece
Ikona doz lekarz
Potrzebujesz e-recepty?

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Skorzystaj z konsultacji on-line z lekarzem.

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

Exeltis Poland Sp. z o.o.
Szamocka 8
01-748 Warszawa

Producent

EXELTIS POLAND SP.Z O.O.
ul. gen. Józefa Zajączka
Warszawa

Opis

Lek Atywia jest złożonym doustnym środkiem antykoncepcyjnym, zawiera w składzie 2 żeńskie hormony płciowe: etynyloestradiol i dienogest.

Skład

Substancją czynną leku są: etynyloestradiol (Ethinylestradiolum) i dienogest (Dienogestum).

1 tabletka powlekana zawiera 0,03 mg etynyloestradiolu (Ethinylestradiolum) i 2,00 mg dienogestu (Dienogestum).

Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna; magnezu stearynian; skrobia kukurydziana; powidon K30; talk. Otoczka: kroskarmeloza sodowa; glukoza; maltodekstryna; sodu cytrynian dwuwodny; fosfatydylocholina sojowa.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie dla pacjenta.

Należy przyjmować jedną tabletkę na dobę, popijając w razie potrzeby niewielką ilością wody i połykając w całości. Tabletki można przyjmować z posiłkiem lub bez, codziennie mniej więcej o tej samej porze.

Blister zawiera 21 tabletek powlekanych. Każda tabletka oznaczona jest dniem tygodnia, w którym należy ją przyjąć. Przez 21 kolejnych dni należy przyjmować 1 tabletkę na dobę. Każde kolejne opakowanie należy zaczynać po 7-dniowej przerwie, podczas której nie przyjmuje się tabletek i kiedy zwykle występuje krwawienie z odstawienia. Krwawienie rozpoczyna się zwykle po 2-3 dniach od przyjęcia ostatniej tabletki i może trwać jeszcze po rozpoczęciu następnego opakowania. Oznacza to, że zawsze należy rozpoczynać każde kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia, jak również, że krwawienie będzie występowało mniej więcej w tych samych dniach każdego miesiąc.

W 8. dniu należy rozpocząć kolejne opakowanie, niezależnie od tego, czy miesiączka się skończyła, czy też nie. Oznacza to, że należy rozpoczynać każde kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia, jak również, że krwawienie będzie występowało mniej więcej w tym samym dniu każdego miesiąca.

Krwawienie z odstawienia wystąpi po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może wystąpić plamienie lub krwawienie.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Działanie

Lek Atywia hamuje owulacje i zmienia konsystencję śluzu szyjkowego.

Wskazania

Lek Atywia stosuje się w celu zapobiegania ciąży.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie należy stosować leku u pacjentek: z żylną chorobą zakrzepowo-zatorową, z ryzykiem tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych, z zapaleniem trzustki, z ciężkimi chorobami wątroby, z ciężką lub ostrą niewydolnością nerek, z nowotworem złośliwym narządu rodnego lub piersi, z rozrostem endometrium, z krwawieniem z pochwy o nieznanej etiologii, w ciąży lub jej podejrzeniem.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane występujące często (mogą wystąpić rzadziej niż u 1 na 10 osób): ból głowy, ból piersi, w tym dyskomfort i tkliwość piersi.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Atywia tak jak inne hormonalne środki antykoncepcyjne, nie zabezpiecza przed zakażeniem wirusem HIV (AIDS) ani innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Przyjmowanie leku może zwiększać ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi, tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych, ale ostateczną decyzję o możliwości jego stosowania podejmuje lekarz na podstawie wywiadu.

Podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych należy systematycznie badać piersi, a jeśli pacjentka wyczuje jakiekolwiek zgrubienie powinna skontaktować się z lekarzem.

Lista chorób o których należy poinformować lekarza oraz szczegóły odnośnie zakrzepów krwi jakie powinna wiedzieć pacjentka dostępne są w ulotce dołączonej do opakowania.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Szczególnie ważna jest informacja jeśli pacjentka przyjmuje ziele dziurawca zwyczajnego oraz leki stosowane w leczeniu: padaczki (np. prymidon, fenytoina, barbiturany, karbamazepina, okskarbazepina, topiramat, felbamat); gruźlicy (np. ryfampicyna); zakażenia wirusem HIV i wirusowego zapalenia wątroby typu C (tzw. inhibitory proteazy i nienukleozydowe inhibitory odwrotnej transkryptazy); zakażeń grzybiczych (gryzeofulwina, ketokonazol); zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów (etorykoksyb).

Lek Atywia może wchodzić w interakcje z: lekami zawierającymi cyklosporynę; lekami przeciwdrgawkowymi; lamotryginą (może to prowadzić do zwiększonej częstości występowania drgawek).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek Atywia jest przeciwwskazany w ciąży.

Nie zaleca się stosowania leku Atywia w okresie karmienia piersią. Jeżeli pacjentka chciałaby stosować lek w okresie karmienia piersią powinna skonsultować to z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Atywia wskazany jest tylko wówczas, gdy już występuje miesiączka.

Cechy produktu

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij