Sinus Rinse, zestaw do płukania dla dzieci, uzupełnienie, 120 saszetek
79.49 zł

Sinus Rinse, zestaw do płukania dla dzieci, uzupełnienie, 120 saszetek

Sinus Rinse, zestaw do płukania dla dzieci, uzupełnienie, 120 saszetek
Ostatnia cena produktu
79.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Stosowanie SINUS RINSE zalecane jest m.in. w zapaleniu zatok, którego podłożem mogą być infekcje, grypa, przeziębienie, alergie, polipy, czynniki chemiczne.

Produkt jest jedynie uzupełnieniem zestawu - zawiera 120 saszetek preparatu- nie zawiera butelki.

Skład

Chlorek sodu, dwuwęglan sodowy.

Działanie

Mechanicznie, dzięki dużej objętości roztworu (dla dorosłych 240 ml, dla dzieci 120 ml - każde płukanie) dokładnie płucze usuwając na zewnątrz zawartość nosa i zatok. Leczniczo, roztwór do płukania zawiera chlorek sodu i dwuwęglan sodu co powoduje działanie antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Nawilżająco - duża objętość roztworu. Płucząc nos i zatoki pozbywamy się:

 • zalegającej wydzieliny produkowanej przez zatoki,
 • krwi, skrzepów i innych pozostałości po zabiegach operacyjnych,
 • kataru,
 • śluzu,
 • stanów zapalnych,
 • zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska.

 

Wskazania

Stosowanie SINUS RINSE zalecane jest:

 • w zapaleniu zatok, którego podłożem mogą być infekcje, grypa, przeziębienie, alergie, polipy, czynniki chemiczne,
 • w nieżycie nosa,
 • po zabiegach operacyjnych na nosie i zatokach,
 • dla odbudowania śluzówki po długotrwałym stosowaniu leków do nosa,
 • przed podaniem leków do nosa,
 • przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi na nosie lub zatokach,
 • profilaktycznie dla utrzymywania higieny śluzówki nosa i zatok.

Sposób użycia wyrobu medycznego

 1. Umyć ręce. Czystą butelkę napełnić ciepłą, przegotowaną wodą do miejsca oznaczonego przerywana linią. Mozna podgrzać butelke z woda w mikrofalówce, ale nie dłużej niz 5 sekund, aby uniknąć nadmiernego nagrzania wody i zniszczenia butelki.
 2. Przeciąć róg saszetki z mieszanką NeilMed i wsypać jej zawartość do butelki. Nałożyc nakrętkę z rurką na otwór w butelce, dokładnie zakręcić, następnie zatkac palcem otwór w nakrętce i wstrząsnąc butelką w celu rozpuszczenia mieszanki.
 3. Stanąć przy umywalce, pochylić się i nachylić głowę. Trzymając usta otwarte i nie wstrzymując oddechu, przyłożyc otwór w nakrętce butelki do dziurki od nosa. Delikatnie ścisnąć butelkę, tak aby roztwór dostał się do nosa i wypłynął drugą dziurką, odpowiada to 1/2 objętości butelki. Nie należy połykać roztworu.
 4. Po zakończeniu płukania jednej dziurki delikatnie wydmuchać powietrze przez nos, aby nie spowodować nadmiernego nacisku na błonę bębenkową. Jeśli roztwór dostanie się do gardła, należy je wypłukać.
 5. Powtórzyć krok 3 i 4 przy płukaniu drugiej dziurki. Pozostałą ilość roztworu wylać. Przed każdym płukaniem należy zrobić świeży roztwór. Przepłukiwac nos raz lub dwa razy dziennie, albo wg wskazań lekarza.

 

Uwagi

Nie stosować jeśli nos jest całkowicie zablokowany, występuje infekcja lub uczucie zatkania ucha. Nie stosować nieprzegotowanej wody z kranu, gorącej wody, ani wrzątku. Stosować najpóźniej na godzinę przed snem. Zaleca się stosowanie płukania zestawem u dzieci powyżej 4 roku życia. Jeśli dziecko mam mniej niż 4 lata, należy przed zastosowaniem produktu skonsultować się z pediatrą.

Produkt jest jedynie uzupełnienim zestawu - zawiera 120 saszetek preparatu- nie zawiera butelki.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 937 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Główny składnik