• Icon
Hascovir, 400 mg, tabletki, 30 szt
Hascovir, 400 mg, tabletki, 30 szt
11.29 zł 22.57 zł
22.57 zł
11.29 zł

Hascovir, 400 mg, tabletki, 30 szt

  • Icon
Hascovir, 400 mg, tabletki, 30 szt
Cena zależna od przysługującej odpłatności
11.29 zł 22.57 zł
22.57 zł
11.29 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Hascovir (tabletki) - Aciclovirum - zastosowanie i działanie

Skład:

acyklowir

Postać:

tabletki

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwwirusowe

Wskazania:

Zakażenia wirusem ospy wietrznej i półpaśca oraz zakażenia skóry i błon śluzowych wirusem opryszczki.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz.   Uwaga! Podczas leczenia należy przyjmować duże ilości płynów.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, nudności, wymioty, bóle brzucha), bóle stawów i mięśni, zawroty głowy, omamy, senność, zaburzenia czynności nerek, trądzik. Zmiany obrazu krwi, zaburzenia funkcji wątroby. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinfromować lekarza.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, bóle i zawroty głowy stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji nerek.   Gdy przyjmujesz leki, które mogą uszkodzić nerki (nefrotoksyczne), zidowudynę. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Sposób aplikacji
PRODUCENT