Braunol, płyn, do dezynfekcji, 250 ml
49.99 zł

Braunol, płyn, do dezynfekcji, 250 ml

Braunol, płyn, do dezynfekcji, 250 ml
Ostatnia cena produktu
49.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Roztwór do dezynfekcji skóry oraz śluzówek.

Skład

100 g roztworu zawiera 7,5 g powidonu jednowodnego z 10% zawartością przyswajalnego jodu oraz wodę oczyszczoną, dwuwodorofosforan sodu, jodek sodu, makroogl eter laurylowy 9, wodorotlenek sodu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji

Braunol - Povidonum iodinatum - zastosowanie i działanie

Skład:

jodopowidon

Postać:

płyn

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

dezynfekujące antyseptyczne

Wskazania:

Wskazania do stosowania pojedynczego: dezynfekcja nieuszkodzonej skóry, antyseptyka błon śluzowych. Wskazania do stosowania wielokrotnego, ograniczonego w czasie: antyseptyka ran, oparzeń, chorób skóry z infekcją, chorób skóry z superinfekcją. Higieniczna i chirurgiczna dezynfekcja rąk.

Dawkowanie:

Braunol jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego zarówno w postaci rozcieńczonej jak i nierozcieńczonej. Leczony obszar należy całkowicie zwilżyć preparatem Braunol. Antyseptyczną błonę, która tworzy się po wyschnięciu preparatu, można łatwo zmyć wodą. Braunol należy stosować w postaci nierozcieńczonej w zabiegach dezynfekcji skóry oraz jako antyseptyk do błony śluzowej. Do antyseptyki ran powierzchniowych i oparzeń należy stosować preparat Braunol w postaci nierozcieńczonej. Preparat Braunol w postaci rozcieńczonej można stosować do antyseptycznego płukania, przemywania i moczenia. Do rozcieńczania można stosować bieżącą wodę z kranu, lub roztwór soli fizjologicznej, płyn Ringera gdy wymagany jest roztwór izotoniczny. Proporcje przy rozcieńczaniu preparatu Braunol: - płukanie jako etap leczenia ran, okołooperacyjne zapobieganie infekcji od 1:2 do 1:20; - mycie aseptyczne od 1:2 do 1:2; - antyseptyczne moczenie kończyny ok. 1:25; - antyseptyczne moczenie ciała ok. 1:100. Brązowy kolor sygnalizuje skuteczność preparatu. Zauważalny ubytek koloru oznacza utratę skuteczności.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, nadczynność tarczycy lub inne choroby tarczycy, syndrom opryszczkowego zalapalenia skóry lub gdy jesteś przed i po terapii radioaktywnym jodem. Gdy stosujesz inne leki. Nie należy stosować razem ze środkami dezynfekcyjnymi zawierającymi: rtęć, Skuteczność może zostać obniżona stosując Braunol z produktami zawierającymi produkty enzymatyczne do leczenia ran, srebro, taurolidyny i nadtlenek wodoru. Unikać u osób przechodzących terapię litową.