Broncho-Vaxom, kapsułki, 3,5 mg, 30 szt
70.49 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH

Broncho-Vaxom, kapsułki, 3,5 mg, 30 szt

Broncho-Vaxom, kapsułki, 3,5 mg, 30 szt
70.49 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH

Broncho-Vaxom - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

liofilizat bakterii Haemophilus influenzae liofilizat bakterii Klebsiella ozaenae liofilizat bakterii Klebsiella pneumoniae liofilizat bakterii Moraxella catarrhalis liofilizat bakterii Staphylococcus aureus liofilizat bakterii Streptococcus pneumoniae liofilizat bakterii Streptococcus pyogenes liofilizat bakterii Streptococcus viridans

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna Choroby płuc Otolaryngologia

Działanie :

immunostymulujące

Wskazania:

Leczenie wspomagające bakteryjnych infekcji dróg oddechowych, oskrzeli, gardła, krtani, nosa, zatok przynosowych i uszu. Preparat zalecany jest do stosowania w powikłaniach bakteryjnych zakażeń wirusowych układu oddechowego, zwłaszcza u dzieci i osób w podeszłym wieku. Lek stosuje się również w zapobieganiu nawrotom infekcji układu oddechowego i ich przejściu w stan przewlekły.

Dawkowanie:

Doustnie. Preparat należy przyjmować na czczo. Kapsułki dla dzieci można otworzyć i zawartość zmieszać z napojem. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zwykle w leczeniu ostrych infekcji lek podaje się do ustąpienia objawów, lecz co najmniej 10 dni. W infekcjach przewlekłych podaje się przez 10 dni w miesiącu, przez 3 kolejne miesiące. Gdy konieczne jest podanie antybiotyku, najlepiej jest dołączyć Broncho-Vaxom na początku leczenia.  

Możliwe skutki uboczne:

Zazwyczaj lek jest dobrze tolerowany. Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, biegunka), reakcje skórne (rumień, wysypka, świąd), podrażnienie gardła, ból głowy. Długo utrzymujące się zaburzenia żołądkowe lub wystąpienie reakcji alergicznych są wskazaniem do przerwania przyjmowania preparatu. Jeżeli podczas leczenia nastąpi zaostrzenie objawów infekcji, należy skontaktować się z lekarzem.    

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Typ produktu
Postać
Płeć
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
PRODUCENT
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH