Broncho-Vaxom, kapsułki, 3,5 mg, 30 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
69.99 zł
  • Producent:OM PHARMA
  • Typ preparatu:Na receptę
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Broncho-Vaxom


Szczegółowy opis produktu


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 842 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Broncho-Vaxom - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

liofilizat bakterii Haemophilus influenzae , liofilizat bakterii Klebsiella ozaenae , liofilizat bakterii Klebsiella pneumoniae , liofilizat bakterii Moraxella catarrhalis , liofilizat bakterii Staphylococcus aureus , liofilizat bakterii Streptococcus pneumoniae , liofilizat bakterii Streptococcus pyogenes , liofilizat bakterii Streptococcus viridans

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Pediatria , Medycyna rodzinna , Choroby płuc , Otolaryngologia

Działanie :

immunostymulujące

Wskazania:

Leczenie wspomagające bakteryjnych infekcji dróg oddechowych, oskrzeli, gardła, krtani, nosa, zatok przynosowych i uszu. Preparat zalecany jest do stosowania w powikłaniach bakteryjnych zakażeń wirusowych układu oddechowego, zwłaszcza u dzieci i osób w podeszłym wieku. Lek stosuje się również w zapobieganiu nawrotom infekcji układu oddechowego i ich przejściu w stan przewlekły.

Dawkowanie:

Doustnie. Preparat należy przyjmować na czczo. Kapsułki dla dzieci można otworzyć i zawartość zmieszać z napojem. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zwykle w leczeniu ostrych infekcji lek podaje się do ustąpienia objawów, lecz co najmniej 10 dni. W infekcjach przewlekłych podaje się przez 10 dni w miesiącu, przez 3 kolejne miesiące. Gdy konieczne jest podanie antybiotyku, najlepiej jest dołączyć Broncho-Vaxom na początku leczenia.

Możliwe skutki uboczne:

Zazwyczaj lek jest dobrze tolerowany. Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, biegunka), reakcje skórne (rumień, wysypka, świąd), podrażnienie gardła, ból głowy. Długo utrzymujące się zaburzenia żołądkowe lub wystąpienie reakcji alergicznych są wskazaniem do przerwania przyjmowania preparatu. Jeżeli podczas leczenia nastąpi zaostrzenie objawów infekcji, należy skontaktować się z lekarzem.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

1. Witam lekarz zapisał dla dziecka 2 lata 11 miesięcy Bronchovaxon 1 opakowanie Kinder czy ten Broncho-Vaxom, kapsułki, 3,5 mg, 30 szt będzie właściwy?

Płeć pacjenta: kobieta
Wiek pacjenta: 31

Szanowna pani, Tak. Ta dawka jest przeznaczona dla dzieci. Z poważaniem - farmaceuta www.doz.plWasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus